Politsei uurimise all olev USA treener seikles MM-il keelatud alal

Rana Reider (vasakul) koos 100 m sprindis seitsmenda koha saanud Sani Browniga
Rana Reider (vasakul) koos 100 m sprindis seitsmenda koha saanud Sani Browniga Autor/allikas: SCANPIX/USA TODAY Sports

Seksuaalse ahistamise tõttu uurimise all olev USA sprinditreener Rana Reider sai MM-il politsei poolt hoiatuse, kuna viibis temale keelatud sportlaste soojendusalal.

Reider, kes juhendab sprinter Adam Gemilit, ei ole Eugene'is toimuvale üritusele akrediteeritud.

USA SafeSporti keskus uurib mitmeid tema vastu suunatud seksuaalse väärkäitumise kaebusi.

Reider keeldus turvatöötajate lähenedes lahkumast, kuid tegi seda pärast politsei hoiatust.

Samuti juhendab ta ameeriklasi Marvin Bracyt ja Trayvon Bromelli, kes võitsid laupäeval meeste 100 m jooksus vastavalt hõbeda ja pronksi.

Maailma kergejõustiku kodulehe avalduses seisis: "Ürituse turvameeskond avastas sportlaste soojendusalas akrediteerimata isiku. Tal paluti lahkuda, kuid ta keeldus seda tegemast."

"Politseile teatati sellest koheselt ja nad läksid teda sündmuskohalt ära viima. Kui ta märkas lähenemas politseinikke, lahkus ta sündmuskohalt. Väljaspool ürituse toimumiskohta peatas politsei ta ja andis teada, et kui ta sündmuspaika naaseb, siis ta arreteeritakse," oli avalduses kirjas.

Novembris kästi Briti sportlastel "lõpetada igasugune seos" Reideriga kuni uurimise lõpuni. Toona ütles tema advokaat, et Reideri vastu pole ametlikke süüdistusi esitatud.

Reider on näidanud end kui ühe parima treenerina, olles juhendanud mitmeid eliitsportlaseid, sealhulgas 200 m jooksu olümpiavõitjat Andre de Grasse'i ja neljakordset kolmikhüppe maailmameistrit Christian Taylorit.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: