Tondiraba jäähall valmistub suurvõistlusteks

Iluuisutamise Euroopa meistrivõistlusi võõrustavas Tondiraba jäähallis algasid pühapäeval kolmel jääväljal ettevalmistustööd, et sportlased ja meedia pääseks 10. jaanuarist treeningutele ja tööle. Publikule avatakse uksed 12. jaanuaril, kui tiitlivõistlused algavad meeste üksiksõiduga.

Tondiraba jäähallis on uisutamiseks kolm areeni ja ühel neist, olümpiavõitja Ants Antsoni nimelisel treeningväljakul käib kuuma veega jää sulatamine. Sellele väljakule, mis on 30 X 60 meetrit suur, laotakse jää sulamise järel vaip, ehitatakse sportlastele stardieelne soojendusplats ning kerkib ka pressiala enam kui 150 ajakirjanikule/fotograafile.

Kogu protsessi eest, mis hallis iluuisutamise Euroopa meistrivõistlusega seoses toimub vastutab varasem Eesti tippuisutaja Margus Hernits. Tagumise väljaku sulatame ülesse, sinna tekib pressikeskus, pressikonverentsi alad, sest pressile eraldi ruumi muidu palju pole," lausus ta ERR-ile.

Selle kõrval olev väljak valmistatakse ette EM-i jäätreeninguteks. Pühapäeval alustati ettevalmistust seinte värvimise, portedelt klaaside eemaldamisega. Kõik vajalikud tööd peavad nädalaga olema hallis tehtud, sest 10. jaanuari varahommikul algavad ametlikud treeningud. Kohe pärast EM-i võõrustatakse samas ka Nelja kontinendi meistrivõistlusi.

"Praegu on selline ettevalmistus, et nipet ja näpet nagu klaasid ära, aga neljandast läheb suuremaks ehituseks," lisas Hernits.

Tondiraba jäähalli peaareenil, kus selguvad Euroopa meistrid, mõõdeti pühapäeval aga jää paksust. See 2,5-sentimeetrine jääkiht lihvitakse esmalt õhemaks, siis värvitakse jää hallika pulbervärviga ära ja kasvatatakse seejärel kusagil kuue sentimeetri paksuseks.

"Peareenil on peamine klaasid ära võtta, jääd õhemaks, jää ära värvida, logod jääle ja siis jääd kasvatada, lisavalgustus lakke," sõnas Hernits.

Kui porte reklaamid tulevad rahvusvahelise uisuliidu partnerilt Kanadast, siis kõik muu valmib Margus Hernitsa sõnul kohalikku ressursi kasutades. Publikule avatakse uksed 12. jaanuaril, kui algab esimene võistluspäev. Enne proffidele kaasa elamist saab rahvas teha Tondiraba halli vahetus läheduses mitmel väliuisuplatsil oma poognaid.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: