Tagasi 200 sekka kerkival Bouchardil jäi ilusale nädalale punkt panemata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eugenie Bouchard teise koha karikaga.
Eugenie Bouchard teise koha karikaga. Autor/allikas: Ekraanitõmmis wtatv.com otseülekandest

Türgis Istanbulis peetud WTA tenniseturniiril triumfeeris rumeenlanna Patricia Maria Tig, kes alistas enam kui nelja-aastase vaheaja järel WTA finaalis mänginud endise maailma viienda reketi, kanadalanna Eugenie Bouchardi.

Tig võitis kaks ja pool tundi kestnud matši 2:6, 6:1, 7:6 (4). Seejuures päästis Bouchard otsustavas setis koguni seitse matšpalli.

26-aastasele Tigile on see karjääri esimene WTA turniirivõit, enda kahes esimeses finaalis pidi ta kaotusega leppima. Rumeenlanna võttis 2017. aasta oktoobris võistluspausi, soovides tervisele keskenduda. Võistluskarussellile naasis ta mullu aprillis, olles vahepeal ka emaks saanud. Tänavu tõusis ta tagasi esisaja sisse, märtsi alguses kerkis ta edetabelis karjääri kõrgeimale ehk 80. kohale. Uuel nädalal aga teeb ta tabelis 30-kohalise tõusu ja kerkib 58. reale.

Patricia Maria Tig võidukarikaga. Autor/allikas: Ekraanitõmmis wtatv.com otseülekandest

Samuti 26-aastane Bouchard pääses Istanbulis mängima tänu korraldajate vastutulelikkusele, saades kvalifikatsiooni vabapääsme. Seal võitis Bouchard mõlemad mängud settigi kaotamata ja pääses põhitabelisse, kus sai veel neli võitu järjest, seejuures teises ringis alistas ta turniiril kõrgeimat paigutust omanud venelanna Svetlana Kuznetsova (WTA 34.).

2014. aasta mais karjääri esimese – ja seina ainsa – WTA turniiri võitnud, seejärel Wimbledonis finaali jõudnud ja sama aasta sügisel maailma edetabelis viiendale kohale tõusnud Bouchard on viimastel aastatel mõõnas sipelnud. Koroonaviirusest tingitud võistluspausilt naastes oli kanadalanna maailma edetabelis alles 330. real, esmaspäeval aga tõuseb ta aga pea aastase pausi järel tagasi 200 parema sekka, kerkides 105 kohta, 163. positsioonile.

Bouchard on nüüd karjääri jooksul mänginud seitsmes finaalis ja võitnud neist ühe. Enne Istanbuli jõudis ta viimati WTA turniiri finaali 2016. aasta märtsis Malaisias.

Miomir Kecmanovic võidukarikaga. Autor/allikas: SCANPIX/imago images/Eibner Europa

Ka ATP karussell sai sel nädalavahetusel uue turniirivõitja, kui Austrias Kitzbühelis võidutses 21-aastane serblane Miomir Kecmanovic, kes alistas finaalis 6:4, 6:4 läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse pääsenud sakslase Yannick Hanfmanni. Poolfinaalis lõpetas Kecmanovic samuti valikvõistlustelt alustanud šveitslase Marc-Andrea Hüsleri imelise turniiri – varem ATP põhiturniiril vaid ühe matši võitnud Hüsler alistas teises ringis maailma 12. reketi Fabio Fognini ning veerandfinaalis kogenud hispaanlase Feliciano Lopeze ja jõudis esimest korda nelja parema sekka.

Uue nädala maailma edetabelis tõuseb Kecmanovic kaheksa kohta ja kerkib karjääri parimale, 39. positsioonile. Hanfmann tõuseb 17 kohta, 101. reale ning Hüsler kerkib 303. kohalt 218. positsioonile.