Urmo Aava: publiku gruppidesse jaotamist võiks ka tulevikus teha

Rally Estonia direktor Urmo Aava ja tema tiim pidid autoralli MM-etapil korraldama kaheksa kuni kümne nädala jooksul. Nagu esmasest tagasisidest selgub, saadi sellega suurepäraselt hakkama.

Aava sõnul oli korraldajatel töötahe ja motivatsioon väga kõrgel ning tal tuli kaaslasi isegi tagasi hoida. "Raske oli see, et korraldusmeeskonna sees oli tööd nii palju ja motivatsiooni ka, et vahepeal pidi inimesi rahustama, et nad end lõhki ei tõmbaks," lausus ta intervjuus ETV saatele "Ringvaade".

"Loomulikult on väikseid vigu kommunikatsioonis, väikseid vigu teede ehitamisel - rohkem kraave, et vihmavesi kiiremini ära läheks aga oleks-poleks. Midagi peab tulevikku ka jääma."

Kõik töö pole rallile punkti panemisega veel lõppenud ja Aava tunneb, et pole sellest kõigest veel välja tulnud. "Mul on ikkagi organiseerimise poole pealt selline tunne, et olen ikka veel unenäos," kirjeldas ta.

"Ei ole suutnud seda kogemust kuidagi reaalseks muuta. Mul on ikka tunne, et ma ei saa päriselt aru, mis juhtus. See juhtus nii kiiresti! Ja sellise töökompressiooniga, et sellest on raske välja tulla."

"Kindlasti oleme väga õnnelikud ja võime olla väga uhked," lisas Aava. "Muidugi peame ootama kaks nädalat, et näha, kuidas viiruslik pool läheb. Aga kõik, mis oli meie kätes, arvan et tegime väga hästi ära."

Aava sõnul oli koroonaviiruse tingimustes tegutsemine väga õpetlik ja saadud kogemused võivad kuluda marjaks ära ka nn tavaoludes. "Õpetanud tegema lühikese ajaga tähtsaid otsuseid ja väga palju tööd."

Just viiruse tõttu jagati pealtvaatajad tuhande isiku suurustesse gruppidesse. Aavale see meeldis. "Kui vaadata, mismoodi see välja kukkus ja kuidas tulevikus võiks rallit korraldada, siis ma arvan, et see gruppidesse jaotamist võiks ka edaspidi teha," kommenteeris ralli direktor.

"Hardcore-rallifännid on võib-olla minu peale pahased, aga mida see annab - ülihea on logistikat teha ja planeerida. See väldib igasugu ummikuid ja korraldajana tead, mida oodata."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: