Adamo: nii lühikese aja jooksul selline ralli korraldada on väike ime

Reedel algas esmakordselt autoralli MM-sarja kuuluv Rally Estonia. ERR Spordi Rally Estonia erisaate esimeses osas tehti juttu Hyundai pealiku Andrea Adamoga, kelle sõnul on ralli toimumine väikestviisi ime.

Kuigi Adamol oli kaasas ka väike inglise-eesti vestmik, otsustas Hyundai boss stuudios siiski inglise keelt kasutada. "Ott üritas mulle mõned eestikeelsed sõnad õpetada, aga on parem, kui ma neid siin ei korda," sõnas ta naerdes.

"Oleme siin, seega on kõik hästi. On selge, et olukord on tavapärasest erinev," jätkas Adamo. "Arvan, et nii lühikese aja jooksul selline ralli korraldada on väikestviisi ime. Urmo Aava ja tema tiim on raskes olukorras teinud suurepärast tööd."

Adamo sõnul nautis ta väga ka Tartus toimunud ralli avatseremooniat: "ütlesin promootorile, et lõpuks ometi mõistab keegi, mida on vaja teha; lõpuks on keegi, kes mõistab, et on aasta 2020, mitte 1979!"

Kuus kuud tagasi elasime teadmises, et peatselt toimub ralli Soomes, mitte Eestis. Kas Adamo uskus siis, et Eestis võiks kunagi MM-ralli toimuda? "Kuus kuud tagasi elasime teises maailmas. Maailm oli siis rohkem ühendatud, igale poole oli võimalik reisida, polnud piiranguid. Kui keegi oleks mulle näiteks eelmisel aastal öelnud, et järgmisel aastal peame maski kandma ja laskma ennast pulgaga surkida, et turvaliselt ringi reisida, oleksin öelnud, et see inimene vaatab liiga palju fantaasiafilme. Nüüd ei ole see enam film, see on reaalsus."

"Koroonaviirus on autosporti tugevalt mõjutanud," kinnitas Adamo. "On selge, et majandusliku prisma läbi vaadates oleme palju kaotanud. Kui tahame rallimaailma elus hoida ja oma tööd mänedžeridena jätkata, peame tegutsema ja nägema tulevikku, mitte reageerima. Olukorrale reageerides oled juba hiljaks jäänud. Peame lõpetama unistamise ilusatest kohtadest, peame mõtlema reaalselt. Usun, et kümme MM-rallit on hooaja jooksul maksimaalne arv. Kui mina otsustaksin, kuuluks ka Rally Estonia MM-kalendrisse, aga ma pole ainus otsustaja."

Adamo sõnul oli koroonapuhangu alguses tema esimeseks eesmärgiks, et ta saaks Hyundai 254 töötajale ameti tagada. "Kui hakkasime Mehhikost naasma, ei olnud me ootavaks valmis. Me ei mõistnud ajavahe tõttu täpselt, mis toimus. Viimane kord sulgeti maailm Teise maailmasõja ajal. Oli tähtis mõista, mis hakkab juhtuma, millised üritused jäetakse ära jne."

"Kõige tähtsam oli jääda rahulikuks, muidugi oleks lihtne olnud paanikaga kaasa minna," tõdes Adamo. "Meie juures töötavad inimesed 27 erinevast riigist ja meie ülesanne oli nad kodudesse saata. Ütlesin neile, et kuulge, ma ei tea, mis hakkab toimuma, aga te peate koju minema. Kui nad oleks veel ootama pidanud, oleks nad võib-olla pidanud kuus kuud oma peredest eemal olema."

Mida ootab Adamo tänavuselt Rally Estonialt? "Nagu kõikidel rallidel, oleme siin, et võita!"

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: