Urmo Aava soovid: ärge suhelge rallimeestega, kandke maske

Rally Estonia direktor Urmo Aava paneb pealtvaatajatele südametele, et MM-etapil sõitjatega ei suheldaks. Praeguses koroonaviiruse situatsioonis on iga kontakt risk.

"Mida ma panen kõigile südamele - kui keegi märkab sõitjat kas või tee ääres seisvas, siis nendega ei tohi suhelda," lausus Aava intervjuus ERR-ile. "See on jällegi riskikoht. Tuli vastu võtta otsus service park'i inimesi mitte lubada. See on väga mõistlik."

Ta tunneb heameelt, et ralli on seejuures väga hästi jälgitav. "Hea on see, et kõik katsed on televiisoris ja online'is live'na vaadatavad."

Üldiselt sujuvad ettevalmistused tõrgeteta. "Hetkel ühtegi takistust ei näe, igal pool tööd käivad ja kõik on plaanipärane."

"Me oleme terviseametiga olnud kogu ettevalmistusprotsessi käigus väga pikalt suhtluses ja see, kas nad midagi ära keelavad, seda peab ilmselt neilt küsima. Praegu töötame selle plaani alusel ja vaatame lähitulevikku, mis oleme terviseametiga kokku leppinud."

"Me oleme teinud kõik endast oleneva, jagades inimese erinevatesse gruppidesse ja kindlasti on kõigile tungiv soovitus ralli ajal maski kanda," rõhutas Aava. "Vahet ei ole, millises alas nad on."

Rally Estonia tähendab võrreldes eelmiste kordadega hulgaliselt uusi ja raskeid teid. "Me räägime kümnetest protentidest. Oleme teinud uute lõikudega palju tööd, mis on oluliselt kitsamad ja ka keskmise kiiruse poolest aeglasemad, aga ka keerulisemad sõita."

"Seal oleme teinud tee-ehitust," lausus ralli direktor. "Ma arvan, et see tõstab sportlikku pinget. Need, kes on varem siin sõitnud - neil pole nii suurt eelist nende ees, kes ei ole siin sõitnud."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: