Venemaa kergejõustikuliit sai trahvi tasumiseks uue tähtaja

Daniil Lõssenko
Daniil Lõssenko Autor/allikas: SCANPIX/TT NYHETSBYRÅN

Rahvusvaheline kergejõustikuliit (WA) andis teada, et nad on Venemaa kergejõustikuliidule andnud trahvi tasumiseks lisaaega. Uueks tähtajaks on 15. august. Kui selleks ajaks pole võlg tasutud, siis visatakse nad lõplikult alaliidust välja. Sellisel juhul ei pääseks Venemaa sportlased enam rahvusvahelistele võistlustele.

Venemaa kergejõustikuliit sai 5,35 miljoni euro suuruse trahvi, kui selgus, et nad üritasid dokumente võltsides kaitsta kõrgushüppajat Daniil Lõssenkot, kes jäi kolmel korral dopinguküttidele kättesaamatuks.

Rahvusvaheline kergejõustikuliit ei tea, millal venelased plaanivad trahvi ära maksta, sestap külmutatakse hetkel kõik nendega seotud protsessid, et vältida lisakulutuste tekkimist. Nimelt soovib WA lisaks trahvile saada venelastelt ka üle miljoni euro, mis hüvitaks Venemaa liikmelisuse taastamiseks tehtud kulutused.

"Saame aru, et hetkel on raske aeg, kuid oleme Venemaas pettunud, kuna nad pole suutnud kokkulepitud nõuetest kinni pidada," rääkis rahvusvahelise kergejõustikuliidu president Sebastian Coe suve algul. "Venemaa kergejõustikuliit veab omakorda oma sportlaseid alt. Lootsime, et olukord paraneb, kuid seda pole juhtunud. Oleme andnud endast kõik, et neid toetada, kuid tulutult."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: