Valgevene on valmis Venemaa kergejõustiklastele kodakondsust pakkuma

Teiste Venemaa sportlaste seas on teise lipu alla kolimise võimalusest rääkinud ka kõrgushüppaja Maria Lasitskene
Teiste Venemaa sportlaste seas on teise lipu alla kolimise võimalusest rääkinud ka kõrgushüppaja Maria Lasitskene Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Kui Venemaa kergejõustiklased soovivad kodakondsust vahetada ja Valgevene lipu alla kolida, on sealne kergejõustikuliit valmis avaldusi läbi vaatama, teatas Valgevene alaliidu president Vadim Devjatovski kolmapäeval.

Venemaa kergejõustiklased ei või dopinguskandaali tõttu rahvusvahelistest võistlustest, kaasa arvatud olümpiamängudest, Vene lipu all osa võtta. Küsimärgi all on ka nende õigus võistelda neutraalsete sportlastena, sest Venemaa kergejõustikuliit jättis tähtajaks maksmata neile määratud trahvi. Kergejõustiku katuseorganisatsioon World Athletics (WA) arutab situatsiooni nõukogu koosolekul juuli lõpus.

"Praegu on veel vara otsustest ja edasistest sammudest rääkida, aga me hoiame olukorral silma peal," vahendab Reuters Pekingi olümpiamängudel vasaraheites hõbemedali võitnud Devjatovski sõnu. "Kui saame Venemaa sportlastelt pakkumisi, kaalume neid mõistagi."

"Lõppude lõpuks ei ole nad ju võõrad. Pealegi on mitmete maailma tippsportlaste karjäär nüüd ohus. Kui nad peaksid olümpiamängud vahele jätma või karjääri üldse lõpetama, ei kaotaks sellest mitte ainult Venemaa, vaid kogu maailma kergejõustik," lisas Devjatovski.

WA reeglite järgi peab sportlane enne teise riigi esindamist läbima vähemalt kolmeaastase ooteperioodi, samuti peab neile olema tagatud täieõiguslik kodakondsus.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: