Ajas tagasi minnes võtaks Tänak 2012. aastal hoogu natuke maha

Ott Tänak
Ott Tänak Autor/allikas: Hyundai Motorsport

Autoralli valitsev maailmameister Ott Tänak vaatas tagasi oma karjäärile ja tunnistas, et kui ta midagi muudaks, siis oleks see võib-olla 2012. aasta. Võib-olla, sest tol aastal tehtud sõiduvead võisid ta hoopis tuua hetke, kus ta praegu on.

"Minu parim rallimälestus on kindlasti maailmameistritiitel. See oli minu unistus ja pole kahtluski, et see oli parim aeg, kui me mullu Hispaanias võidutsesime. Muidugi tegime selle nimel ka kõvasti tööd ja paljud olid selle sündimisel abiks. See oli väga emotsionaalne," rääkis Tänak intervjuus väljaandele Dirtfish.

Kui Tänak saaks midagi oma rallikarjääris muuta, siis sukelduks ta tagasi 2012. aastasse. "Sel aastal juhtusid rumalad õnnetused. Võib-olla ma võtaksin natuke hoogu maha ja oleksin natuke igavam. Samas, kui ma oleks aeglasemalt sõitnud, siis ma võib-olla ei oleks täna siin, kus ma olen," rääkis Tänak.

Kui eestlane saaks valida ühe ajastu spordis, kus elada, siis ta valiks viimased kolm aastat. "Praegusel ajal on autod väga head. Võistlused on tasavägised ja lõbusad. Viimati oli rallis nii põnev aastatel 2003-2006. See oli hea aeg. Ma sõitsin 2003. aastal kohalikul rallil Markko Märtini Ford Focusega ja sellega oli väga huvitav võistelda," meenutas Tänak.

Enim ootab valitsev maailmameister Soome ja Eesti rallisid. "Ma tõesti loodan, et me saame Soomes võistelda. Eesti rallit ootan samuti. Siinsetel kiiretel teedel on väga väljakutsuv vastu saada Toyotale," tunnistas Tänak. Kui eestlane saaks ajaloost valida ühe ralliinimese, kellega vestelda, siis valiks ta Colin McRae. "Ta tundub lahe kutt olema. Võib-olla mõned tema ajastu mehed saaksid nendest hetkedest rääkida veel, aga seda meest igatsen ma kõige rohkem." Väikese mõttepausi järel lisas Tänak: "Tegelikult tahaks ma rääkida Michael Parkiga." Park oli Märtini kaardilugeja, kes suri 2005. aasta õnnetuses. "Ma küsiksin temalt väga palju asju. Peamiselt aga, kuidas ta Markkoga hakkama sai."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: