Ott Tänak: tuleb õppida uue olukorraga elama

Autoralli MM-sari jätkub septembri esimesel nädalalõpul Rally Estoniaga. Esimest korda saab kodusel MM-etapil startida valitsev maailmameister Ott Tänak.

"Peame olema selleks ajaks valmis ja oma parimal tasemel. Kindlasti on meil omajagu teha, aga töötame selle nimel, et vormis olla," lausus Tänak ERR-ile.

Praeguse plaani kohaselt jääb hooaja lõpuni viis kuni seitse etappi. Kokku seega maksimaalselt kümneetapiline hooaeg. "Ma usun, et maailmas on olukord nagu on. Kõik andsid endast parima," lausus Tänak.

"Mingil hetkel tuleb hakata eluga edasi minema. Lõputult ei saa seisma jääda. Tuleb õppida uue olukorraga elama. Hetkel on valikud tehtud, kus võiks eluga edasi minna, aga nüüd on järgmine väljakutse see, kuidas seda teha. Et kõigil eluliselt ohutu oleks."

Uus olukord muudab ka iga ralli osakaalu üldarvestuse mõttes suuremaks. "Eks igal rallil sõidad alati maksimumi. Ma usun, et lähenemine üldiselt ei muutu," lisas Tänak.

Eesti Autospordi Liidu juhatuse liikme Oleg Grossi sõnul on MM-etapi Eesits toimumine mõistagi suur sündmus. "Et see täna nii toimub, selleks peame minema natuke ajas tagasi. Ei oleks täna Ott Tänakut, siis ei oleks kindlasti ka MM-etappi," lausus Gross.

"Suusatamises pidid olema omad tähed, sama on autorallis. Tänu sellele on tekkinud tähelepanu, hakkas arenema Rally Estonia. Siit ka teistpidi - peame vaatama järelkasvule, et oleks ka järgmisi Ott Tänakuid."

Aasta alguses olid Eesti autospordis aga pingelised ajad, sest Rally Estonia korraldustiimi ja alaliidu vahelt oli läbi jooksnud must kass. "Me Urmo Aavaga mõlemad oleme südamega Eesti autospordi eest väljas. Kui olid mingid erimeelsused, siis lõpuks olid need ikkagi möödarääkimised," kommenteeris Gross.

"Oleme tulihingelised toetajad ja tahan Urmot väga tänada. Tal tuleb väga raske aeg. Paar kuud tuleb väga tõsist tööd. Nii lühikese ajaga seda teha. Kui Rally Estoniat valmistati aasta aega ette, siis nüüd on ju paar kuud. Hoiame pöialt, et ka ilma tuleks ja rahvas saaks tõesti seda nautida."

Autoralli MM-sarja neljandaks etapiks olev Rally Estonia peetakse 4.-6. septembril.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: