Palgakärpega nõustunud Rooba: endiselt soovin, et Soome ei jääks minu laeks

Foto: Kuvatõmmis

Teist aastat järjest nimetas Eesti jäähokiliit aasta mängijaks Robert Rooba, kelle karjäär on jätkumas Jyväskylä meeskonnas Soome kõrgliigas.

26-aastane Robert Rooba jättis teist aastat järjest Soome kõrgliigas selja taha tulemusliku hooaja. Poolikuks jäänud põhiturniiril sündis 51 mänguga 11 väravat ja 13 resultatiivset söötu. Aasta mängijaks valiti Rooba ka mullu.

"Natuke segased emotsioonid," rääkis Rooba intervjuus ERR-ile. "Loomulikult on igasugused auhinnad alati toredad, väga tore on olla Eesti aasta parim hokimängija, aga loodan siiralt, et tulevikus on sellele auhinnale kordades tugevam konkurents ning meie tipphoki latv läheb tugevamaks."

"Jäähoki on paraku selline mäng, kus publik on pool sündmusest ja ilma publikuta oleks olnud suhteliselt võimatu jätkata," rääkis Rooba koroonaviirusest tingitud mängupausist. "Ka mängijate poolt tuli kohe sõnum, et nii me edasi mängida ei soovi. Loomulikult on kahju, play-off'id on need, mille nimel me kogu aasta treenime ja valmistume, need jäid mängimata. Meie meeskonnal olid oma võimalused, need jäid sel aastal realiseerimata. Igas halvas on aga midagi head: on olnud võimalus uueks hooajaks pikalt ette valmistuda, olen saanud rahulikult kõik vigastused välja ravida."

Rooba leping Jyväskylä meeskonnaga kestab veel ühe hooaja, kuigi nõustuda tuli palgakärpega. "Klubiga ühiselt läbirääkimisi pidades jõudsime kokkuleppele teatud palgalangetuses, tulime üksteisele vastu. Need nüansid olid väikesed, aga leidsime lahenduse, millega klubi jääb majanduslikult ellu," selgitas Rooba.

Eestlase sõnul mängis suurt rolli mängimata jäänud 60. kodumäng. "Kodumängud on Soome kõrgliigaklubidele üks suuremaid sissetulekuallikaid. Kui üks mäng jääb mängimata, jääb kassast suur summa puudu ja seda keegi tagataskust ei võta," rääkis ta. "Jyväskyla-suguses linnas on palju suuri ja väikeseid firmasid, mis on otseselt meie majandusliku heaoluga seotud. Kuna see kriis pani neile suure laksu, tähendab see automaatselt ka probleeme meile. Ma olen aru saanud, et olukorrast tuleme välja, asi ei ole praegu kriitiline, lahendus on leitud ja oleme valmis septembris hooaega alustama."

"Kriis lõi hokimaailma segi. Konkurents kogu maailmas tihenes tohutult: töökohti jäi vähemaks, vahendeid jäi vähemaks. See kindlasti mõjutab ka seda, kui lihtne või keeruline on kuhugi edasi liikuda. Endiselt soovin, et minu laeks ei jääks Soome kõrgliigas mängimine. Selle nimel olen kogu kevade ja suve alguse tööd teinud, et järgmine hooaeg jällegi hea teha ning karjääris samm edasi astuda, pärast mida juba püüda lepingut kuskil mujal või vähemalt parematel tingimustel," lõpetas Rooba.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: