Ametlik: Walesi MM-ralli jääb ära

Craig Breen mullusel Walesi rallil
Craig Breen mullusel Walesi rallil Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Autoralli MM-sarja kuuluva Walesi ralli korraldajad teatasid teisipäeval, et koroonaviiruse pandeemia tõttu jätavad nad võistluse viimase 50 aasta jooksul esimest korda ära.

Walesi ralli pidi esialgu toimuma 29. oktoobrist 1. novembrini. Korraldajad otsustasid võistluse ära jätta koroonaviiruse pandeemiast tuleva ebakindluse tõttu, kuna ei teata, millised piirangud sel perioodil Suurbritannias kehtivad.

"Me ei võtnud seda otsust vastu kergekäeliselt," teatas Walesi ralli korraldaja David Richards. "Tihedas koostöös oma peamise finantspartneri ehk Walesi valitsusega võtsime vastu otsuse koroonaviiruse pandeemiat arvestades võistlus ära jätta. Viimastel aastatel on autoralli MM-etapp toonud Walesi metsadesse rekordiliselt pealtvaatajaid, kuid hetkel ei ole hea aeg planeerida ürituse korraldamist, mis hõlmaks kümnete tuhandete inimeste kohalolu. Olgu nendeks võistlejad, ametnikud, vabatahtlikud või pealtvaatajad - meie vastutame nende turvalisuse eest. Me tahaksime tänada kõiki toetuse eest sellel raskel ajal."

"Oleme tähelepanelikult jälginud valitsuse välja antud piiranguid ning üha selgemaks sai kurb tõsiasi, et sel sügisel ei ole võimalik nii suurt üritust korraldada," jätkas Richards. "Raske südamega peame nentima, et ralli ära jätmine on ainus vastutustundlik ja kaalutletud võimalus. Suuname nüüd kogu oma energia ja tähelepanu järgmise aasta ralli korraldamisesse, et see tuleks maailma tasemel võistlus."

Esimene ralli korraldati Suurbritannias 1932. aastal ja see on üks kahest etapist, mis on autoralli MM-sarja kuulunud selle algusest, 1973. aastast peale. Suurbritannias sõidetav ralli on ära jäetud Teise Maailmasõja tõttu 1940. aastal, Suessi kriisi ja sellest tuleneva bensiini normide määramise tõttu 1957. aastal ja haiguspuhangu tõttu 1967. aastal. Walesi viidi ralli alates 2000. aastast.

Tänase seisuga on MM-sarja kalendris veel vaid Türgi, Saksamaa ja Jaapani rallid. Lisaks on teadmata ajaks edasi lükatud Argentina ja Sardiinia etapid.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: