Autoralli MM-sarja hetkeseis on segane ja keeruline

Eesti spordisõbra suur lemmik, ralli MM-sari on nüüdseks olnud koroonaviiruse tõttu ligemale kolme kuu pikkusel pausil ja kindlasti ei jätku MM-rallid ka eeloleva kolme ja poole kuu jooksul. Milline on siis hetkeseis? Tarmo Tiisler tutvustas ETV spordisaates lähemalt.

Enne koroonapausi suudeti läbi viia kolm rallit: Monta Carlo, Rootsi ja Mehhiko rallid. Nagu mäletame jäi Rootsi ralli ilmaolude tõttu plaanitust lühemaks ja Mehhiko ralli koroonaviiruse leviku tõttu sõitmata viimane võistluspäev.

Edasi on olukord olnud väga segane ja keeruline. Praeguse seisuga on ära jäätud Portugali ja Keenia ralli, sellel nädalal tulnud otsuste kohaselt ei sõidata sel aastal ka Soome ja Uus-Meremaa rallit. Kaks rallit on hetke seisuga edasi lükatud, neist Argentina ralli toimumist peetakse ebatõenäoliseks logistikaprobleemide tõttu, Sardiinia ralli pidi algselt toimuma just praegusel nädalavahetusel, viimaste teadete järgi püütakse see läbi viia oktoobris.

Hetke seisuga peaks MM-sari jätkuma septembri lõpul toimuva Türgi ralliga, seejärel on praeguses plaanis veel Saksamaa, Walesi ja Jaapani rallid. Kuid siingi on muutujaid palju, näiteks koroonaviiruse seis sügisel, publiku raja äärde laskmise võimalused ja seetõttu saadav piletitulu.

Hetkeseisuga on Ott Tänak ja Martin Järveoja MM-sarja üldarvestuses viiendal kohal, Sebastian Ogier ja Elfyn Evans on teistel veidi eest ära.

Rallijutu jätkuks tuletame meelde, kuidas Tänak/Järveojal esimesel kolmel etapil läks. Kohe esimesel etapil Monte Carlos elasid Tänak/Järveoja üle oma karjääri ühe suurema avarii. Sellest hooajast Hyundail sõitva Tänaku auto sõitis neljandal katsel otsa rajal olnud künkale, auto paiskus teelt välja, eestlased viga ei saanud, aga ralli jäi lõpetamata. Teisel etapil Rootsis oli ilm ootamatult soe ja õigest talverallist asja ei saanudki. Tänak oli Hyundaiga esimest korda pjedestalil, lõpetades teisena. Mehhiko ralli ajaks oli maailm juba koroonapandeemia haardes ja viimane võistluspäev jääti sõitmata. Tänak oli teist korda teine, seekord Sebastian Ogieri järel.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: