Tallinna MK-etapi korraldaja: lootust peab olema, aga konkurents on ülitihe

Tallinnas jagatakse nädalavahetusel maailmakarika punkte rühmvõimlemises. Reedel lõppes Kalevi spordihallis kaks päeva kestnud MK-soojendusvõistlus.

MK-etapiga kulmineeruva suure võimlemisnädala juhatas sisse Tallinn Trophy võistlus, kus kahe päeva jooksul käis oma oskusi näitamas 69 rühma 18 riigist. Venemaa, Ukraina, Türgi ja Soome rühmvõimlemise rühmade kõrval sai ühe esikoha reedel ka Eesti. 12-14-aastaste noorte seas võitis rahvusvahelise turniiri Tartu Rütmika klubi "Siidisabade" rühm. Selle nii-öelda MK-soojendusvõistlusega, millest võtsid osa ka USA ja Kanada rühmad, said tulevikuks innustust just noored.

"See on noortele väga hea väljakutse, et tulla, võistelda ning näidata, mida me suudame ning olla valmis võistlema juunioride ja meistriklassis," rääkis ERR-ile MK-etapi peakorraldaja Lea Kriibi.

Laupäeval algab klassikaline MK-etapp, mis on sel hooajal kolmas. Eelnevad etapid peeti Bulgaarias ja Singapuris. Eesti parima rühma laeks on seni olnud viies koht - kas nüüd koduvaibal on lootust tõusta pjedestaalile?

"Lootus peab olema alati. Kohal on kõik valitsevad maailmameistrid nii juunioride kui meistriklassis, aga konkurents on üli-üli tihe," kinnitas Kriibi.

Eesti teenis MK-etapi korraldusõiguse mai keskel, kui Kreeka loobus ning etapi viib läbi Eesti Võimlemisliit koostöös nelja meie suurema võimlemisklubiga.

"MK-etapi siia toomisega loodame saada saali väga suure arvu publikut, et näidata kodustele kaasaelajatele, milline tore spordiala on rühmvõimlemine," sõnas Kriibi.

Laupäeval pääseb Kalevi halli viie euro eest ja juuniorid alustavad MK-etapi kvalifikatsiooni kell 12 ning naised kell viis õhtul. Finaali pääsevad iga riigi kaks paremat rühma ja pühapäeval saab kümneeurose piletiga näha võimlemist MK-punktidele.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: