Risto Mätas: Uibo hõbemedal võttis Kirdilt kindlasti pingeid maha

Foto: ERR

Enne pühapäevast meeste odaviske finaalvõistlust käis Magnus Kirdist ETV spordisaate stuudios rääkimas Risto Mätas, kes 2013. aastal pälvis MM-il 8. ja 2015. aastal 12. koha. Mätas usub, et Kirt on finaalvõistluseks igati valmis ja Maicel Uibo medal võttis talt kindlasti pingeid maha.

Mida me kvalifikatsioonis täna teada saime, peale selle, et meie mees ja [Johannes] Vetter viskasid hullumeelselt palju?

Teada sai seda, et tase on üllatavalt võimas ja tundub, et eestlastel on väga head väljavaated praegu. Vaatan, et Magnus on väga valmis selleks finaaliks ja ma arvan, et ta teeb igati korraliku tulemuse.

Tegelikult oleme näinud ju väga edukat MM-i eestlaste jaoks. 24 tundi tagasi pandi Maicel Uibole kaela maailmameistrivõistluste hõbemedal ja see kõik toimus ajal, mil Kirt oli juba kohal. Kui palju sellest võib Magnus saada tuge ja kas ta üldse laseb seda endale ligi, mida teine kaasmaalane tegi?

Magnus on nii suur spordifänn, et ta kindlasti elas Uibole väga palju kaasa. Kuna eelnevalt oli Kirt ainus ja peamine medalifavoriit Eestile, siis mingil määral võttis Uibo hõbemedal kindlasti Magnuselt pingeid maha.

Ma arvan, et kui me vaatasime seda Kirdi esimest kvalifikatsioonikatset täna, siis paljud ohkasid. Kuidas sina seda vaatasid?

Eks ikka samamoodi. Magnus on näidanud, et ta teeb alati oma ära ja vahel lihtsalt esimene katse ebaõnnestub. See pinge, mis tal peal on, see on tohutult suur ja ma saan temast täiesti aru. Seal hoojooks võib pisut muutuda ka selle esimese katsega ja nagu näha, siis mees parandas oma vea teise katsega ja väga võimsa tulemusega.

Saan aru, et Kirdi jaoks on tegemist olnud hullumeelse hooajaga. See on olnud ikka väga-väga hea ja nüüd on jäänud vähem kui 24 tundi - mida ta sellel ajal teeb, mida mõtleb ja mida näiteks Indrek Tustit talle ütleb?

Magnus on tegelikult nüüd viimaste aastatega saanud väga palju targemaks ja kogenumaks. Tal on väga kindel rutiin, mida ta jälgib. Kindlasti ei mõtle ta täna homse peale. Ta lülitub võistlusmeeleollu alles, ma arvan, homme hommikul, homme lõuna paiku. Tegelikult ongi hea - mida hiljem sa seda teed, seda vähem sa ennast ära kulutad. Magnus on näidanud, et iga aastaga saab ta järjest küpsemaks ja ma usun, et ta on homseks õhtuks igati valmis.

Mis see taktika tal homme võiks olla? Kohe saada väga kõva tulemus või pigem visata end kaheksa hulka ära ja siis hakata nikerdama edasi?

Magnus ei mõtle kindlasti selle peale. Ta teab, et tema ainus konkurent on tegelikult tema ise. Ta ajab oma asja, ta mõtleb oma tehnika nüansside peale, ta ei mõtle kindlasti selle peale, et ta läheks viskaks ennast kõigepealt kaheksa hulka. Ta paneb kohe esimesest katsest maksimumi endast välja ja vahet pole, millise katsega see tulemus tuleb, see peab lihtsalt tulema. Küll ta juba teab, mis ta teeb.

Me võime olla tagasihoidlikud ja arutada teemal, et pingeid ei ole vaja peale panna, aga on ju reaalne, et Kirt ja Johannes Vetter lähevad viskama kahekesi kulla peale?

Hetkel tundub see väga reaalne, sest odaviske puhul üks väga oluline näitaja on stabiilsus. Nii Vetter kui ka Kirt on seda terve hooaja vältel näidanud. Sellest lähtudes on nemad kindlasti peamised kullafavoriidid. Võib olla ka üllatajaid, sest seal teised mehed ka ei maga - võimed on kõigil laes, tippvorm on kõigil. Ma arvan, et tuleb väga kõva andmine.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: