Õigeks mõistetud Jamaica sprindi tulevikutäht loobus Doha MM-ist

Briana Williams
Briana Williams Autor/allikas: Athletics Weekly/Twitter

Juuni keskel positiivse dopinguproovi andnud 17-aastane Jamaica sprinter Briana Williams vabastati süüst, kuid ta ei osale Doha MM-il.

Williamsi Jamaica meistrivõistlustel antud proovist leiti keelatud diureetikumi hüdroklorotiasiidi (HCTZ) jälgi ning süüdimõistmisel oleks teda ähvardanud nelja-aastane võistluskeeld.

Jamaicalanna advokaadi sõnul oli positiivses proovis süüdi meistrivõistluste eel tarvitatud gripiravim, mille toimeainete nimekirjas diureetikum välja toodud ei ole. Williamsi tiim saatis ravimi testimiseks sõltumatusse laborisse Michiganis, kus tuvastati, et see sisaldas tõepoolest HCTZ jälgi.

Täna teatas Sõltumatu Antidopingu Distsiplinaarkomitee IADP, et Williams on õigeks mõistetud ja teda ei oota võistluskeeld. "IADP leiab, et sportlasele andis ravimit tema usaldusisik ja tal ei olnud mingeid kavatsusi 21. juunil toimunud võistlusel sohki teha. Küll soovitab IADP, et sportlane läbiks antidopingu alase koolitusprogrammi," vahendas organisatsioon.

"Olen otsustanud MM-ist loobuda, sest lend Dohasse on väga pikk ja koondis on juba teatevõistlusteks treenimist alustanud," teatas Williams sotsiaalmeedias. "Olen lihtsalt tänulik ja tunnen kergendust. Tahan tänada kõiki, kes mulle toetust avaldasid. Ootan juba pikisilmi järgmist hooaega."

"Olen rahul, et paneel langetas tõenditele tuginedes õige valiku," rääkis Reutersile Williamsi treener, neljakordne olümpiamedalist Ato Boldon. "Seda, mida Briana on oma vanuses pidanud läbi elama, ei tahaks ma ka oma halvimale vaenlasele."

Williams on oma noore karjääri jooksul näidanud suurepäraseid tulemusi - tema nimele kuuluvad 100 meetri sprindi maailmarekordid nii U-18, U-17 kui U-15 vanuseklassis, möödunud aastal sai temast noorim neiu, kes võitnud U-20 MM-il kuldmedali nii 100 kui 200 meetri jooksus. Jamaica meistrivõistlustel, kus Williams ka positiivse proovi andis, jooksis ta lühikeses sprindis uueks isiklikuks rekordiks 10,94, millega ta tõusis maailma hooaja edetabelis kuuendaks.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: