Jamaica sprindi tulevikulootus andis positiivse dopinguproovi

Briana Williams
Briana Williams Autor/allikas: Wikipedia

Kahekordne U-20 vanuseklassi maailmameister ja mitmeid maailmarekordeid püstitanud 17-aastane sprinter Briana Williams on andnud positiivse dopinguproovi.

Jamaica päevaleht Gleaner kirjutas teisipäeva õhtul, et Williamsi juuni keskel Jamaica meistrivõistlustel antud proovist on leitud keelatud diureetikumi hüdroklorotiasiidi (HCTZ) jälgi. Seda kinnitas ajalehele Williamsi advokaat Emir Crowne; Gleaneri andmetel on positiivne ka Montrealis WADA akrediteeritud laboris testitud B-proov.

"Oleme täielikult kindlad, et Williams ei ole positiivses dopinguproovis süüdi ja tema vastu ei tohiks sanktsioone rakendada," sõnas Crowne ajalehele. "Sellest tuleb keeruline võitlus, aga tegemist on ühe korraga vähestest, kui sportlane ei oleks saanud midagi teisiti teha."

Nimelt viitab noore sprinteri advokaat sellele, et Williamsi positiivses proovis on süüdi Jamaica meistrivõistluste eel tarvitatud gripiravim, mille toimeainete nimekirjas diureetikum välja toodud ei ole. Jamaicalanna tiim saatis ravimi testimiseks sõltumatusse laborisse Michiganis, kus tuvastati, et see sisaldas tõepoolest HCTZ jälgi. Jamaica kergejõustikuliit ja Antidoping on labori tulemustest koopia saanud.

Väga sarnaselt algas 2013. aastal ka olümpiavõitja Veronica Campbell-Browni dopinguskandaal. Ka Campbell-Brown andis HCTZ jälgi sisaldanud positiivse dopinguproovi ja sai Jamaica alaliidult ajutise võistluskeelu, mis hiljem muudeti avalikuks hoiatuseks. Rahvusvaheline kergejõustikuliit IAAF kaebas otsuse edasi Spordiarbitraaži, CAS otsustas sportlase kasuks ja eemaldas Cambpell-Brownilt dopingukahtlused.

17-aastane tulevikutäht Williams pidi Doha kergejõustiku MM-il tegema oma rahvusvahelise debüüdi, kuid intsidendi tõttu võib jamaicalanna võistlustelt eemale jääda.

Williams on oma noore karjääri jooksul näidanud suurepäraseid tulemusi - tema nimele kuuluvad 100 meetri sprindi maailmarekordid nii U-18, U-17 kui U-15 vanuseklassis, möödunud aastal sai temast noorim neiu, kes võitnud U-20 MM-il kuldmedali nii 100 kui 200 meetri jooksus. Jamaica meistrivõistlustel, kus Williams ka positiivse proovi andis, jooksis ta lühikeses sprindis uueks isiklikuks rekordiks 10,94, millega ta tõusis maailma hooaja edetabelis kuuendaks.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: