Mitmed eestlased sõitsid kodusel BMX krossi karikaetapil edukalt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

BMX kross
BMX kross Autor/allikas: Andre Rätsep

BMX krossis toimus sel nädalavahetusel Eesti ainus rahvusvaheline võistlus. Läänemere karikasarja (Baltic Sea Cup) esimesel etapil "King of Tallinn" sõitsid edukalt mitmed Eesti võistlejad.

Tallinna külje all elamusspordikeskuses Spot of Tallinn peetud võistlustel tuli eliitnaiste võistlusklassis esikohale Ketlin Tekkel spordiklubist Airpark, teise koha sõitis välja Ly Puri Tartu SK Velost.

Oma vanuseklassis saavutasid esimese koha veel Paula Palmiste (G7-8, Tartu SK Velo), Ruudi Lumiste (B10, Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi) ja Kristofer Raul Puri (B13-14, Tartu SK Velo).

Teise koha saavutasid Jakob Maaten (B8), Ete Vapper (G11-12), Sten Tristan Raid (B11), Oskar Lehto (B12), Mirjam Raun (G13-14) ja Anni Annama (G15-16) ning kolmanda koha sõitsid oma vanuseklassides välja Laura Kiss (G7-8), Mirle-Neora Adusoo (G9-10) ja Loviisa Ly Puri (G11-12).

Spot of Tallinnas tegutseva spordiklubi Airpark tegevjuht ja peatreener Jaan Tults rõõmustab järjekordse õnnestunud võistluse üle. "Mul on ülimalt hea meel, et me oleme suutnud Eestis sisse viia traditsiooni pidada meilgi maha üks rahvusvaheline BMX-krossi võistlus koos lähinaabritega."

"BMX-krossi Läänemere karikasari ehk Baltic Sea Cup koosneb neljast osavõistlusest ning nende korraldamisse on kaasatud mitmed Läänemere-äärsed riigid."

Et aga tulevikus sõitjad veelgi mitmekülgsema kogemuse saaksid, loodab Tults järgmisel aastal karikasarja korraldustiimis näha ka Peterburi tegijaid.

"Samuti on rõõm tõdeda, et me oleme paari viimase aasta jooksul suutnud enda noorsportlaste vanemate hulgast kasvatada välja tugeva ja teotahtelise meeskonna, kellega on võimalik sääraseid rahvusvahelisi võistlusi edukalt läbi viia. Loomulikult koostöös Tartu kolleegidega. Meil ei ole enam vaja paluda abi suurema kogemusega headelt naabritelt piiri taga," lisas spordiklubi Airpark eestvedaja.

Finaalidesse sõitsid välja veel mitmed teisedki Eesti võistlejaid. Oma vanuseklassides said neljanda koha Rommi Maidla (B9) ja Martti Härmoja (B15-16), viienda koha Trevor Uiga (B9) ja Joonas Vaikmäe (B12). Poiste 13-14 vanuseklassis sõitsid finaalis järjestikustele kohtadele kolm Eesti võistlejat – Oliver-Sten Saar tuli kuuendale kohale, Tõnis Murga seitsmendale ning Rasmus Kiss kaheksandale kohale.

Kuuenda koha saavutas meeste 17+ vanuseklassis Karl Lausing, seitsmendale kohale sõitsid oma vanuseklassides Jesper Varep (B8) ja Oliver-Siim Simenson (B11). Finaalsõitudesse jõudsid veel ka Luukas Lajal (B11) ja Uko Rasmus Luht (B12), kes saavutasid kaheksanda koha.

Järgmine Läänemere karikasarja etapp toimub 24. augustil Rootsis Uppsalas. Seejärel võisteldakse 7. septembril Lätis Valmieras ja karikasarja viimane võistlus toimub maailmakoristuspäeval, 21. septembril Helsingi rajal.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: