Ksenija Balta: nendes tingimustes oli väga raske hüpata

Horvaatias Varaždinis toimuval kergejõustiku võistkondlikul EM-il tegi Ksenija Balta esimese võistluse, kus sai tulemusega 6.52 esikoha.

"Algus oli krobeline nagu ma arvasin," ütles Balta intervjuus ERR-ile. "Me ikkagi proovisime uut hoojooksu ja lõppude lõpuks läks kõik hästi. Sel võistlusel on esmatähtis koht ja tulemus on teisejärguline. Nendes tingimustes oli väga raske hüpata, sest kogu aeg oli miinustuul. Selles suhtes Andrei (Nazarov, Balta treener) ütles, et kui ma 6.5 ära hüppan, siis oleks väga hästi sellest edasi minna."

Viimasest katsest loobus Balta, kuna tingimused MM-normi hüppamiseks olid liiga keerulised. "Seega Andrei ütles, et ei ole mõtet, sest nädala aja pärast on Eesti meistrivõistlused ja tuleb end natuke säästa," lisas Balta.

Laupäeval kuulus Balta Eesti 4x100 meetri jooksu teatenaiskonda, kes püstitas uue Eesti rekordi. Kuidas oli selle emotsiooni pealt täna starti minna? "Eesti rekordid ja edasiminekud on alati super emotsioonid ja oli hea võistelda täna selle pealt," kinnitas Balta, kes usub, et tänane võistlus näitas, et MM-norm täita on väga reaalne. "Tegelikult ma väga tihti miinustuulega 6.5 ei hüppa ja kõik, kellel hooaja parimad on 6.60 ja 6.70, hüppasid täna 30 cm alla. Selle pealt on mul küll nagu väga hea edasi minna. Ainult tuleb loota paremaid tingimusi ja siis on kõik väga reaalne," kinnitas Balta.

MM-ile pääsemiseks peab Balta hüppama vähemalt 6.72 meetrit.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: