Pooleaastaselt võistluspausilt naasev Balta: MM-norm on väga teostatav tulemus

Viimase kümnendi edukaim Eesti naiskergejõustiklane Ksenija Balta alustab võistlushooaega järgmisel nädalavahetusel. Tänavuste maailmameistrivõistluste normi täitmiseks on aega 6. septembrini.

Ksenija Balta praegune võistluspaus on kestnud juba veidi üle poole aasta. Viimati hüppas ta kaugust 1. veebruaril ning pärast seda jäi talvine sisehooaeg vigastuse tõttu pooleli.

"Paraku talvel saadud varbavigastus võttis kauem aega, kui oli arvata. See on juba vana teada asi, et kui ühte kohta hoiad, siis paraku võib juhtuda see, et hakkab mõni muu koht haiget tegema ja nii juhtuski. Mul tekkis kõõlusepõletik veel ka, mis ei olnud midagi hullu, aga taastumine võtab kaua," rääkis Balta intervjuus ERR-ile. "Õnneks on MM ju alles oktoobris, nii et tegelikult midagi lahti ei ole ja kui vaadata üldist hooaega, siis ongi nüüd paras aeg hakata võistlema."

Balta tõdeb, et valmisolek on hea ning vorm samuti. "Loomulikult pikemat sorti võistluspaus mingil määral mõjutab. Võib-olla esimene võistlus on natuke puine, aga loodetavasti järgmised võistlused on juba paremad. Saab ennast esimese võistlusega lahti võisteldud," jätkas Balta. "Positiivselt olen ma igal juhul meelestatud ja katsun oma võistkonnale maksimaalsed punktid tuua."

Balta võistlushooaeg algab järgmisel nädalavahetusel Horvaatias, Varaždinis, kus toimuvad võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused. Balta usub, et kuigi tegemist on võistkondliku EM-iga, siis see tema sooritust ei muuda. "Kui sa hakkad enda jaoks olukorda muutma, siis võib asi pöörduda sinu vastu. Tuleb oma asja teha nii nagu olen teinud. Kõik peab olema täpselt sama."

MM-ile pääsemiseks peab Balta hüppama vähemalt 6.72 meetrit. Kui reaalne see on? "Väga reaalne," ütles Balta. "Me oleme veidikene muutnud oma hoojooksu ka. Selles suhtes loodan sealt positiivset tagasiside saada. See norm ei ole mitte midagi hullu ja 6.72 on väga teostatav tulemus."

Motivatsiooniprobleeme Baltal kindlasti ei ole, sest ta armastab sporti. "Sa lihtsalt teed sporti ja sa tead, mille jaoks sa seda teed. Mulle see asi meeldib ja väga palju ei olegi vaja ennast seejuures motiveerida, sest mulle lihtsalt meeldib sport. Mul on ümber inimesed, kes mind toetavad. Selles suhtes ma olen endiselt motiveeritud ja kavatsen siin veel tegutseda," ütles Balta.

Vaata ka ETV spordisaate klippi:

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: