Kivistik pääsust MM-ile : loodan veel leida mõne võistluse, kus norm täita

Kergejõustiku MM-ini jääb veel poolteist kuud. Kümnel Eesti kergejõustiklasel on MM-norm täidetud, ülejäänutel on aega selle täitmiseks kuni kuuenda septembrini.

Alles eile hooaja esimese kaugushüppe võistluse teinud Ksenija Balta on päris kindel, et maailmameistrivõistluste norm 6.72 on järgmistel võistlustel ning veidi paremates tingimustes talle jõukohane. Mõõdukalt optimistlik on ka takistusjooksu Eesti rekordimees Kaur Kivistik. MM-i normist on ta praeguse hooaja tippmargiga pooleteist sekundi kaugusel.

"See aasta on keskmise tulemuse suhtes kindlasti suur areng toimund. Ma olen juba suutnud joosta elu teise, kolmanda, neljanda tulemuse ja see näitab mingit taseme tõusu. Vahepeal mul oli kuu aega üks treeningtsükkel ja nüüd otsin seda uut värskust. Iga võistlusega läheb tunne järjest paremaks ja ma loodan veel leida augusti lõpus või septembri alguses mõne võistluse, kus normid ära teha," on Kivistik lootusrikas.

Vasaraheitja Anna Maria Oreli paljulubavalt alanud hooaeg jätkus langevas joones, kuid temagi loodab uut vormitõusu. Kevadel heidetud Eesti rekord võiks tänase edetabeli põhjal isegi tagada pääsu MM-ile, ehkki normist lahutab veidi üle meetri.

"Aprillis sai võetud risk ja muudetud natuke kavasid, sest hakkasin koos poolakatega laagerdama ja aprillis oli ka näha, et laager tasus ära. Praegu on korralik tulemus all, aga nüüd ma olen samade kavade peal jätkanud ja üleminek võtab aega. Olümpia-aastat arvestades oli mul vaja riskida, sest 72 on päris okei norm," kommenteeris Orel.

Tõkkejooksja Jaak-Heinrich Jagor, kes eelmisel MM-il jõudis poolfinaali, alistas äsja paari-aastase vahe järel 50 sekundi piiri, kuid normi täitmiseks võib aega väheks jääda.

"Jaanipäeva paiku sai vigastus lõpuks täielikult välja ravitud, mis eelmise aasta EM-i aia taha saatis. Tulenevalt sellest on ka varasuvistel treeningutel väga kriitiline tähtis töö tegemata jäänud. Selles tulenevalt on ka praeguse hooaja tulemuse natuke nihkes võrreldes sellega, mis nad võiksid olla," lausus Jagor.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: