Jurtšenko: tiim ootab Taaramäelt tulemust; Alaphilippe on korralik üllatusmees

Foto: ERR

Spordiajakirjaniku ja rattaspordi eksperdi Ivar Jurtšenko sõnul on Tanel Kangerti ja Rein Taaramäe seniseid esitusi Tour de France'il raske hinnata. Velotuuri üldliider Julian Alaphilippe on Jurtšenko sõnul aga tõeline üllatusmees.

Sellel aastal lööb Tour de France'il kaasa kaks eestlast, Tanel Kangert on 14 etapi järel 41. ja Rein Taaramäe tema selja taga 42. kohal. "Seni ei olegi selle tuuri kontektsis väga midagi hinnata," rääkis Jurtšenko ETV spordisaates Eesti ratturite tulemustest.

Kangert sai laupäevasel mägisel etapil, mille finiš oli enam kui kahe kilomeetri kõrgusel, 23. koha. "Seda tööd, mida Tanel tavaliselt teeb, sai ta tegema hakata täna," tõdes Jurtšenko. "Varasemalt on ta sellel tuuril teinud üldist tööd, mitte olnud abiline mägedes. Kuna [Kangerti meeskonnakaaslased] Tejay van Garderen ja Michael Woods, kes pidid olema mägedes abimehed, kukkusid, peab Tanel nende liistude juurde tagasi tulema. Täna tegi ta sellise sõidu, mis võiks heal päeval anda jooksikute grupis ka mingi tulemuse."

Taaramäe ületas laupäeval finišijoone võitjast Thibaut Pinot'st enam kui 20 minutit hiljem. "Rein peab sellel tuuril tulemust tegema, tiim ootab seda," sõnas Jurtšenko. "Seni pole seda tulnud. Täna ta üritas. Mul oli temaga põgus sõnumivahetus ka, ta ütles, et täna oli lihtsalt kehv päev ja ei jõudnud."

14. etapi järel jätkab Touri üldliidrina prantslane Julian Alaphilippe, kes suurendas Püreneede esimesel päeval oma edu Geraint Thomase ees enam kui kahele minutile. "Korralik üllatusmees," kinnitas Jurtšenko. "Ta on varem olnud ühepäevasõitja; tõsi, maailmaklassist, erakordsete võimetega. Et ta võiks kolmenädalast tuuri võita, ei usutud enne seda velotuuri isegi tiimi sees. Nüüd on kaardid hoopis teistsugused. Sellist puslet kokku panna tema näol varasemalt ei oodatud. Isegi päris kõvad eksperdid ütlevad, et Alaphilippe on väga suur üllatus, eriti meeldiv üllatus prantslastele, sest viimati võitis prantslane Tour de France'i aastal 1985 [Bernard Hinault]."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: