Zirki treener: ma ei oota Kregorilt sellelt MM-ilt medaleid

Tom Rushton
Tom Rushton Autor/allikas: ERR

Nädala lõpus algavad Lõuna-Koreas ujumise maailmameistrivõistlused. Oma kolmandal MM-i teeb kaasa Kregor Zirk, kelle treener Tom Rushton on eestlase arenguga olnud siiani väga rahul.

"Kui ta alustas meiega koostööd, siis tema esimene võistlus oli Kopenhaagenis toimunud EM, kus ta näitas lühirajal meile heade tulemustega oma talenti. Ma olin väga elevil, et saan temaga koos töötada. Algul oli ta lühirajal väga hea, aga pikal rajal mitte nii hea. Nüüd, peale kaheaastast koostööd, on ka tema pika raja tulemused läinud paremaks ja paremaks," rääkis Rushton intervjuus ERR-ile.

"Viimati aprillis Stockholmis toimunud võistlusel oli ta väga hea. Mul on väga hea meel, et ta on niimoodi arenenud," viitas Rushton kolmele ületatud Eesti rekordile, millest vanim, 400 m vabaltujumise tippmark, kuulus 39 aastat Ivar Stukolkini nimele. "Kregor on meie meeskonnas noorim. Ta on väga hea sportlane ja talle meeldib teada ning lugeda, miks ta midagi treenib. See võib olla tema jaoks mõnikord tugevuseks ja mõnikord nõrkuseks, sest mõnikord ta võib tunda ennast väsinuna ja mõned sammud ei tundu õigetena. Mõnikord teeb ta treeninganalüüsi ja siis me räägime neil teemadel. Aga teisalt töötab ta väga väga kõvasti, kui ta teab, mida ta mille jaoks teeb."

Potentsiaali näeb Rushton eestlases kõvasti. "Ta on üsna noor veel. Sellel ja järgmisel aastal ei oota me, et ta peab MM-il pjedestaalil olema. Aga ma usun, et tal on eeldused saada paremaks ja paremaks vähemalt järgmisel viiel aastal. Ja kui ta jätkab selliselt arenemist, siis järgmisel olümpiatsüklil võib ta eesmärgiks 2024. aasta olümpia võtta eesmärgiks küll," jätkas Rushton, kelle sõnul võiks Zirk tänavusel MM-il sihtida uusi isiklikke rekordeid.

"Tal on siin neli võistlust. 400 meetris vabaltujumises on tema jaoks suureks väljakutseks ületada Stockholmis tehtud aegu. Hommikuses ujumises seda ületada on kindlasti väga väljakutsuv. Peale seda on tal 200 meetrit vabaltujumine ning 200 meetrit ja 100 meetrit liblikujumist, kus ta võiks ka oma parimad ajad välja ujuda," lisas Rushton. Poolfinaalidesse jõudmist peab eestlase treener veel natuke liiga kaugeks eesmärgiks.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: