Kregor Zirk MM-i eel: see aasta on pika raja hooaeg üllatavalt hästi läinud

Kregor Zirk
Kregor Zirk Autor/allikas: ERR

Nädala lõpus algavad Lõuna-Koreas ujumise maailmameistrivõistlused. Oma kolmandal MM-i teeb kaasa Kregor Zirk.

Kas nii suure võistluse eel on juba pinget ka tunda?

Ma olen viimasel ajal üritanud võistlusele minna pingevabalt ja mitte mõelda võistlusele endale - tegeleda enne võimalikult palju teiste asjadega. Praegu ei ole veel pinget, võib-olla kümme minutit enne starti tuleb väike pinge sisse, aga praegu ei ole. Ma ei ütle, et ta nagu iga teine võistlus, aga ma ei väga närvis.

Kuidas siiani hooajaga rahul oled? Milline on olnud sinu ettevalmistus?

Pika raja hooajaga olen seni väga rahul olnud. See aasta on üllatavalt hästi välja tulnud. Olen ka tehniliselt mõndasid asju muutnud ja ma arvan, et sealt oleme kõige rohkem aega võitnud. Viimased kuu aega, kaks on ettevalmistus väga hästi sujunud. Ma ei näe põhjust halvale tulemusele.

Pühapäeval on esimesed stardid, sa jõudsid eile kohale. Kas ajavahega harjumiseks liiga vähe aega ei jää?

Kunagi sai lennupiletid nii ostetud ja ma täpselt ei mäleta, miks see otsus sai nii ette võetud. Olen üritanud targasti reisida ning ööde ja unetundidega arvestada. Ma arvan, et küll saab hakkama. Pool nädalat enne, kui lendama hakkasin, siis hakkasin ka juba aklimatiseeruma Türgis, et ajavahega harjuda.

Kui raske on see, et tuleks sinu unistuste päev ja jõuaksid poolfinaali?

Päris raske, ütlen ausalt. Aga eks mul on karjääri jooksul veel paar korda võimalust poolfinaali või finaali pääseda. Raske on jah.

Mis tulemust sa tahad saada?

Isikliku lähedale või isiklik rekord oleks minu jaoks rahuldav tulemus. Tuleb piirduda ainult hommikuse ujumisega, mis on reeglina natuke aeglasemad kui õhtused. Lisaks enda kohta rohkem õppida ja näha, kuidas hooaeg lõpuks kokku läheb ja kuidas ettevalmistus läinud on.

Oled kaks aastat Türgis olnud ja klubiga harjutanud? Kuidas need aastad on sulle mõjunud?

Esimene aasta oli väga kehv tulemuste poolest, aga see aasta on näianud, et teeme õiget tööd seal ja mina olen rahul. Seltskond on maailma tipptasemel. Treenin ja elan nendega igapäevaselt koos -väga lahe kogemus. Saan ise õppida nende kõrvalt ja ise areneda. Ma olen väga tänulik selle kogemuse üle.

Eelmiste tiitlivõistluste taustal, kuidas Lõuna-Korea on?

Mulle meeldib siin. Kõik näeb ilus välja, bassein on väga lahe ja suur. Paha sõna pole öelda. Väljas õhuniiskus on kõrge, aga muidu tip-top.

Hirmus mass on basseinis, kuidas nii treenida on võimalik?

Keeruline. Hommikul käisin, siis oli vähemalt 20 inimest ühel rajal. Praegu on enam-vähem seis. Peab hakkama saama. Tuleb rusikate vahepeal hoobelda ja ruumi teha, aga saab hakkama.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: