Kolm Eesti rekordit püstitanud Zirk hakkab OM-norme jahtima aasta pärast

Foto: ERR

Kregor Zirk püstitas nädalavahetusel toimunud ujumisvõistlusel Swim Open Stockholm kolm Eesti rekordit. Neist vanimat, 39 aastat Ivar Stukolkini nimele kuulunud 400 m vabaltujumise tippmarki, nihutas Zirk reedel lausa kaks korda.

Intervjuus ERR-ile kinnitas Zirk, et hea nädalavahetus oli õhus juba enne võistluste algust. "Mingisugune ootus oli jah, aga kindlasti mitte nii suur," sõnas 19-aastane ujuja. "Kui vaadata minu hooajasiseseid tulemusi, olin üpris enesekindel, et siit võib hea tulemus tulla. Tavaliselt olen hooajasiseselt väga aeglane ujuja, ainult puhates suudan häid tulemusi teha. See aasta on kuidagi teistsugune olnud, hooaja sees ujusin Eesti rekordi [veebruari viimasel nädalavahetusel 200 m vabaltujumises 1.49,44] ja isiklikele väga lähedale. Puhkus ka juurde panna, siis need tulemused pidid teoorias veel paremaks minema ja nii ka läks."

Zirgi sõnul on kolmest uuest Eesti rekordist talle endale kõige tähtsam Ivar Stukolkinilt üle löödud tippmark 400 m vabaltujumises. Uueks Eesti rekordiks on reedeõhtuses finaalis ujutud 3.51,54, mis andis Zirgile kuuenda koha. "Võtsin seda kõrvalalana, aga seal sündis minu jaoks võistluste parim tulemus. Hommikul olin väga üllatunud, see 3.53,9 [Stukolkini tulemus] oli täpselt paras eesmärk minu jaoks. Arvasin, et kui hommikul jääb natuke puudu, ei ole hullu. Kui nägin, et seda sekundiga parandasin, olin ikka päris õnnelik. Õhtul tegime väiksed vigade parandused ja sealt tuli veel sekundi jagu kiirem aeg."

Nüüd läheb Zirk viieks päevaks puhkama ning alustab järgmisel nädalal treeningutega. Enne juuli lõpus toimuvat pikaraja MM-i on eestlasel plaanis teha kaks välisvõistlust. Juba on võimalik rünnata ka Tokyo OM-norme.

"Kvalifikatsiooniperiood on juba alanud, saab juba norme ujuda. Mina plaanin arvatavasti aasta pärast uuesti heas vormis olla ja neile võimalikult lähedale või üle ujuda," sõnas Zirk. "Arvan, et suvisel MM-il norme päris ära ei uju, need on ikkagi nii tugevad, aga aasta pärast on periood, kus me peaksime jälle valmistuma mingiks võistluseks ja head tulemust ujuma. Kui sa lähed olümpiale A-normiga, siis peaks sama ajaga päris kindlalt olema poolfinaalikoht käes. Nii tugevaks need normid on aetud. MM-il on sama, A-norm tähendab arvatavasti kohta poolfinaalis. Aga midagi ei ole võimatu, olen aastaga 400 meetri peale viis sekundit arenenud, eks näis, mis järgmise aastaga juhtub."

Vaata spordisaate klippi:

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: