U-23 EM-il võimsa tulemuse teinud Ermi osalus MM-il on veel lahtine

Foto: ERR

Kümnevõistleja Johannes Erm saabus Rootsist Euroopa noorsoo vanuseklassi meistrivõistluste hõbemedaliga. Tänavu juba teist korda maailmameistrivõistluste normi täitnud Erm otsustab lähipäevil, kas võistelda ka sügisel Doha MM-il.

21-aastane Johannes Erm on läbi aegade viies Eesti kümnevõistleja, kes ületanud 8400 punkti piiri. Äsja püstitatud rekord 8445 on ka maailma hooaja edetabeli viies tulemus.

"Ma läksin mõttega, et teen umbes 8200 punkti ja panen korraliku asja kokku, aga tuli paremini välja. 8350 oli ette tehtud ja ma arvasin, et kõik nii hästi välja ei tule, aga esimene päev oli alustuseks juba super," rääkis Erm ERR-ile.

Ermi avapäev oli tõepoolest ideaalne – viis esimest ala andsid kokku 4513 punkti, mis on vaid viis punkti vähem nende üksikalade isiklike rekordite summast. Uuteks tippmarkideks on 100 meetri jooksu tulemus 10,73 ja kõrgushüppe 2.03.

"Kõrgushüppega jäin kõige rohkem rahule. Kõrgushüppe trennid ei ole tegelikult üldse välja tulnud, aga siis võistlustel panin kõik kokku."

Juba üks ideaalne päev kümnevõistluses on üsna suur haruldus ning teisel päeval tuli väiksemaid tagasilööke kogeda ka Ermil, kuid lõpptulemus oli sellegipoolest vägev.

"Kolmapäevast saati oli selline nohune ja köhane ja võib-olla isegi natuke palavikuline tunne, aga midagi liiga hullu ei olnud. Teise päeva hommikust oli juba kõhuvalu ja teine päev ei olnud minu jaoks üldse hea päev. Katkestamismõtteid mul kordagi ei olnud, aga terve teine päev oli natuke paha olla," tunnistas Erm.

Noort kümnevõistlejat ootab ees kolmas õppeaasta Georgia Ülikoolis ning olümpiamängud järgmisel suvel. Kas ka maailmameistrivõistlused Dohas juba kahe ja poole kuu pärast on praegu veel lahtine.

"Ma pean vaatama, kuidas ma taastun, sest see oli minu meelest üks kõige raskemaid kümnevõistlusi. Ma olin tõesti haige ja ma otsustan lähimate päevade jooksul, kuidas ma taastun ja kuidas mu vigastused on," rääkis värske noorsoo EM-i hõbedamees. "Ma kõige rohkem muretsen sellepärast, et ettevalmistus järgmise aasta olümpiaks oleks piisav."

Ainus Euroopa kümnevõistleja, kes tänavuses maailma edetabelis Ermist kõrgemal on tema eakaaslane Niklas Kaul, kes jätkas Rootsis oma kullavõitude seeriat noorteklassi tiitlivõistlustel. Üle 77 meetri oda visanud sakslane kogus 8572 punkti. Nii noorelt ehk 21-aastasena on läbi aegade vaid kolm Euroopa kümnevõistlejat kogunud suurema punktisumma – Frank Busemann, Daley Thompson ja Andrei Kravtšenko.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: