Eesti BMX krossiratturid võtsid EM-ilt kuus finaalikohta

Eesti BMX krossiratturid võtsid EM-ilt kuus finaalikohta
Eesti BMX krossiratturid võtsid EM-ilt kuus finaalikohta Autor/allikas: Erakogu

Nädalavahetusel toimusid Valmieras Euroopa meistrivõistlused BMX krossis. Challenge klassis olid Eesti ratturid kuuel korral finaalis, parimana saavutas Jakob Maaten 3. koha.

Võistlus toimus vastvalminud kahekordse olümpiavõitja Maris Strombergi nimelisel BMX krossirajal. Võistlusel osales 1060 ratturit ja konkurents oli tihe. Eestlasi osales võistlusel rekordiline arv 27. Esindatud olid ratturid viiest Eesti rattaklubist.

Eesti Jalgratturite Liidu toel korraldati Valmieras treeninglaager parimatele krossiratturitele, kus koondise treener Artis Žentins sai anda viimase lihvi heade tulemuste saavutamiseks. Nagu võistlustulemustest näha, oli see projekt ka edukas ja mitmed ratturid tegid oma elu parima sõidu.

Laupäeval võistlesid kuni 12 aastased poisid ja kuni 13 aastased tüdrukud. Kokkuvõttes jõudsid viis ratturit finaali: G8 vanuseklassis Paula Palmiste (Tartu SK Velo), kes saavutas 5. koha, B8 vanuseklassis Jakob Maaten (Tartu SK Velo), kes saavutas Eesti parimana 3. koha, B10 vanuseklassis Ruudi Lumiste (TÜASK), kes saavutas 5. koha, B11 vanuseklassis Sten Tristan Raid (TÜASK) saavutas 4. koha ja G11 vanuseklassis Ete Vapper (Spot of Tallinn) saavutas 6. koha.

Pühapäeval oli Eestist võistlemas veel üheksa ratturit, finaali jõudis sel päeval küll ainult üks Eesti rattur - G16 vanuseklassis sõitnud Anni Annama (Rein Taaramäe Rattaklubi), kes saavutas 6. koha, aga finaalile oli väga läehdal ka Tõnis Mugra (Tartu SK Velo), kuid pidi seekord siiski poolfinaaliga leppima. Veerandfinaali jõudis Oliver-Sten Saar (Turu Rattaklubi).

 ärgmiseks võistluseks parimatele BMX krossiratturitele on Belgias, Zolderi krossirajal toimuv MM, kus osaleb Eestist seitse ratturit neljast erinevas klubist, kohal on ka koondise treener Artis Žentins.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: