Itaallane pärast kaotust Federerile: palju ma sulle õppetunni eest võlgnen? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Roger Federer ja Matteo Berrettini
Roger Federer ja Matteo Berrettini Autor/allikas: AFP/Scanpix

Wimbledoni suure slämmi tenniseturniiril võttis vanameister Roger Federer kaheksandikfinaalis ülikindla võidu, loovutades itaallasele Matteo Berrettinile kolme setiga vaid viis geimi.

37-aastasel Federeril kulus 23-aastase itaallase 6:1, 6:2, 6:2 alistamiseks vaid tund ja 14 minutit! Seejuures võis eeldada põnevat matši, kuna Berrettini on tänavu teinud suure arenguhüppe ja olnud viimastel kuudel väga heas hoos. Hooaega edetabeli 52. realt alustanud Berrettini on kerkinud 20. positsioonile, mänginud kolmes ATP turniiri finaalis ja võitnud neist kaks, seejuures juuni keskel muruturniiri Stuttgardis.

Wimbledoni kaheksakordse võitja Federeri vastu polnud aga Berrettinil vähimatki lootust. Federer kaotas kogu mängu jooksul enda servil vaid 11 (!) punkti, šveitslane sai kirja 24 äralööki ja üksnes viis lihtviga.

Võrgu ääres õnnitles Federer Berrettinit väga hea muruhooaja eest, millele itaallane vastas huumoriga. "Tänasin teda tennisetunni eest ja küsisin, palju ma talle võlgnen," muheles Berrettini pressikonverentsil.

"Kindlasti ei mänginud ma enda parimat tennist, aga ta oli ikka liiga hea," tõdes Berrettini. "Enne matši olin selleks valmis, aga kui ta hakkas niimoodi mängima, oli väga raske tema vastu saada. Usun, et see kaotus tuli mulle kasuks."

"Eeldasin, et olen natuke pinges, aga mitte niimoodi. Proovisin endale öelda, et see on normaalne. See oli mu esimene mäng peaväljakul ja tema vastu," jätkas Berrettini. "Aga punktid olid nii lühikesed. Ainult serv ja üks löök! Proovisin küll, aga ta oli liiga hea."