18-aastane Kanada tulevikulootus pidi taas finaalis kaotusega leppima ({{commentsTotal}})

Matteo Berrettini ja Felix Auger-Aliassime
Matteo Berrettini ja Felix Auger-Aliassime Autor/allikas: AP/Scanpix

Meeste tennise maailma edetabeli esisaja noorim mängija, vaid 18-aastane kanadalane Felix Auger-Aliassime jõudis tänavu juba kolmandat korda ATP turniiril finaali, kuid peab enda esimest turniirivõitu veel ootama.

Stuttgardi turniiri poolfinaalis Milos Raonicilt loobumisvõidu saanud ja seega mänguta finaali pääsenud Auger-Aliassime pidi tasavägises finaalis tunnistama itaallase Matteo Berrettini 6:4, 7:6 (11) paremust, seejuures päästis Berrettini teise seti kiires lõppmängus viis settpalli.

Kogu mängu peale oli vaid üks servimurre avasetis, kus Berrettini realiseeris kuuest murdevõimalusest ühe. Auger-Aliassime'il aga polnud finaalmängus ühtegi murdepalli. Tähelepanuväärne on, et itaallane võitis nädala jooksul kõik 50 enda servigeimi ja võitis kogu turniiri vältel 89 protsenti esimese servi punktidest. Finaalis loovutas ta esimeselt servilt vaid kolm (!) punkti.

Karjääri kolmanda ATP turniirivõidu võtnud 23-aastasele Berrettinile on see teine võit ilma enda servigeimi loovutamata – samaga sai ta hakkama ka mullu Gstaadis, kui võitis karjääri esimese turniiri. Eelmisel aastal oli lisaks temale veel vaid kaks meest, kes turniiri võites ei kaotanud kordagi enda servigeimi – Novak Djokovic Shanghais ja Alexander Zverev Madridis.

Auger-Aliassime püsib maailma edetabelis 21. kohal, Berrettini kerkis kaheksa kohta ja on nüüd kohe kanadalase järel ehk 22. real.