Dacresi ja Stahli mänedžer: mehed teevad järgi 2007. aasta Kanterit ja Aleknat

Kergejõustiku Teemantliiga etapil Marokos olid võimsas hoos kettaheitjad. Esimese ja teise koha said Fedric Dacres ja Daniel Stahlil, keda peale pikkade kettakaartele seob ühine mänedžer eestlane Hans Üürike

Jamaikalane Fedric Dacres sai oma kolmandal katsel kirja Teemantliiga rekordit ja Jamaica uut rekordit tähistava tulemuse 70 meetrit ja 78 sentimeetrit, millega tõusis ka uueks maailma edetabeli juhiks. Pärast katset tõusis küll punane lipp, kuid tänu pärast võistlusi sisse antud apellatsioonile loeti tulemus siiski ära. Algselt võitjaks märgitud, kuid lõpuks teise kohaga leppima pidanud rootslane Daniel Stahl heitis 69.94.

"Dacres on selliseid pikki katseid heitnud ennegi ja mis on kohtunike poolt ära võetud. Kaks aastat tagasi oli Stockholmi Teemantliiga etapil olukord, kus tal oli üle 70-meetrine katse ja samamoodi kaheldava väärtusega otsuse põhjal võeti talt see katse ära," jätkas Üürike. "Siin on veel üks-kaks võistlust olnud, kus ta on tegelikult üle 70 meetri heitnud. Ta on olnud ebaõnnesõdur sel teemal juba kaks aastat ja tal on kogemust. Seega palus sportlane kohe peale katset tulemuse ära mõõta. Sellisel juhul on vähemalt võimalus , et tulemus läheb protokolli kirja ja seda juhul kui videoanalüüs kinnitab seda."

Üürike usub, et kettaheites on toimunud generatsioonide vahetus. "Aega on läinud, aga generatsioon on vahetunud. Kolmas koht eilsel Rabati etapil oli tulemusega 68.14, mis on täielik maailma tase. Seitse-kaheksa aastat võideti Teemantliiga etappe nõrgema  tulemusega. Tänavune hooaeg meenutab 2007. aastat, kui Virgilijus Alekna ja Gerd Kanter samamoodi paugutasid kõvasid tulemusi. Meenutan üht Leedus toimunud võistlus, kui Kanter jäi tulemusega 70.92 teisele kohale. See on ka omamoodi maailmarekord. Daniel Stahli tulemus oli eile 69.94, mis andis samuti teise koha koha. 12 aastat on möödas, aga muster on sama."

Teemantliiga etapid on näidanud, et tänavune Doha MM tuleb äärmiselt põnev. "Kettaheide on see aasta tõesti pead tõstnud. Kettaheite olukord sarnaneb natuke eelmise aasta odaviskega. Eelmisel aasta kõmmutasid kolm-neli meest 90 meetri peale ja sel aastal on kettaheites sams toimumas. Oleme juuni keskel ning juba kaks meest on üle 70 meetri heitnud. Juhuslikult kuuluvad nad mõlemad minu meeskonda ja seda suurem on minu rõõm. Samas need esikümne mehed, kes tulevad esimeste järgi, on samuti heal tasemel. Hetkel kokku neli-viis atleeti, kes on üle 67 meetri heitnud. Terav kettaheite tipp on sel aastal tõesti hoos ja Doha MM võiks tuua vägevaid tulemusi. Esimese tormihoiatuse andis Doha Teemantliiga etapp. Daniel Stahl heitis seal 70.56, mis suurel ja kinnisel staadioni l on ajalooline sündmus. Tõesti, kettaheide on tõstmas pead ja loodetavasti MM-il tuleb võimsaid tulemusi," rääkis Üürike, kes on Stahlile ja Dacresile mänedžer.

"Stahliga olen töötanud 2012. aastast ja Dacresiga 2015. aastast. Päris palju aastaid on koos käidud seda rada. Stahl tegi suurema arengu kaks aastat tagasi, Dacres eelmisel aastal. Seega mõlemad on sel aastal jõudnud sellisesse faasi, kus teoorias peaksid nad üks-kaks aastat tegema oma karjääri parimaid tulemusi. Minu kui mänedžeri töö seal meeskonnas  on abistada erinevate tegevustega, et sportlane saaks keskenduda spordi tegemisele - kvaliteetselt trenni teha, kvaliteetselt puhata, korralikult süüa ja kvaliteetselt reisida, et võistlustel oma parim vormi näidata."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: