Tippsportlaste eestlasest mänedžer: spordisüsteem on totaalselt sassis

Koroonakriisi tõttu auklikuks jäänud võistluskalendrid valmistavad peavalu paljudele sporditegelastele. Eestlasest kergejõustikumänedžeri Hans Üürikese, kelle tiimi kuulub teiste seas ka kettaheite maailmameister Daniel Stahl, töömaht on koroonakriisi tõttu vähenenud 80 protsenti.

"On selge, et spordisüsteem on totaalselt sassis," rääkis Üürike intervjuus ERR-ile. "Samamoodi on ka sportlaste motivatsiooniga. Mina olen neid motiveerinud [jäähokilegendi] Wayne Gretzky ütlusega: "mina uisutan sinna, kuhu litter läheb, mitte sinna, kus litter praegu on". Meie siht on nüüd ainult Tokyo olümpia ja kõik, mis enne seda lahjendatud kujul toimub, on selleks vaid ettevalmistus."

Üürikese tiimi kuulub 18 sportlast 11 riigist, teiste seas näiteks mullu Doha MM-il pjedestaali kahele kõrgemale astmele roninud kettaheitjad Daniel Stahl ja Fedrick Dacres. Kas sportlaste probleemid on keerulisel ajal sarnased?

"Praegune situatsioon on näidanud, et kõik on seinast seina," tõdes Üürike. "Dacres pidi peaaegu kolm kuud kodustes tingimustes kinni olema ja üsna tagasihoidlikes tingimustes treenima, samas sai Stahl kogu selle aja täies mahus treenida. See, et tiitlivõistlusi sellel aastal ei ole, on minu arvates õige otsus, sest vastasel juhul oleks see ääretult ebaõiglane."

Kas praeguses olukorras on lihtsam esimese suurusjärgu tegijatel või on lihtsam hoopis keskmise tasemega sportlastel? "Keeruline on kõigil. Minu töömaht mänedžerina on langenud umbes 80 protsenti. Ka sportlaste sissetulek on drastiliselt langenud. Raske on kõigil, loomulikult on tippudel nõks kergem, aga see on suur laks kõigile."

"Võistlusgraafiku kallal töötame kogu aeg," kinnitas Üürike. "Augustis-septembris võiks teoorias midagi toimuda, aga see toimub nii lahjendatud kujul: pealtvaatajaid ei ole, seetõttu on vähem sponsoreid, vähem auhinnaraha. Kõik see toimub pigem sellisena, et teeme lihtsalt ära. Tavapärast olukorda, kus sportlane saaks oma suure töö eest korraliku palga, see aasta ei ole."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: