Kruuda: ma ei näe, miks meie omad peaks Neuville'ile tuttavatel katsetel kaotama

Foto: ERR

Autoralli MM-etapil Portugalis läheb Ott Tänak viimasele võistluspäevale vastu liidrina. Meeskonnakaaslane Kris Meeke kaotab talle 4,3 ja Hyundai piloot Thierry Neuville 9,2 sekundit. ETV spordisaate stuudios käinud rallisõitja Gustav Kruuda panustaks eestlasele.

Ott Tänakul oli täna kõigepealt probleeme piduritega, lõpupoole amordiga. On see sõiduviga, masina taaskordne mitte hea valmisolek või lihtsalt õnnetu juhus?

Ma arvan, et pidurite probleem on halb ebaõnn. Seal mõni kivi tegi võib-olla vooliku natuke katki, kust siis pidurivedeliku rõhk kadus ära, pidurid läksid nii-öelda põhja. Õnneks olid poistel kaasas parandusasjad. Voolikud lapiti ilusti kokku ja uus vedelik pandi sisse, aga kui uue vedeliku paned sisse, siis seal tihti jääb õhk vahele. Sellepärast ta ise mainis ka, et seda päris ühe katsega korda ei saadud.

Alles kolmandaks katseks olid pidurid lõplikult korras, aga nagu nägime - järgmise tiiru esimesel katsel tabasid Jari-Matti Latvalat amordiprobleemid ja siis Tänak mainis, et tema amort tundub nüüd ka natuke kahtlane. Viimase katse viimasel viiel kilomeetril andis tema amort lõpuks alla, mille võib panna selle peale, kui katsed Portugali katsel on sel aastal olnud. Oleme näinud pilte sotsiaalmeedias, kus augud on täiesti põlvesügavused ja kivid on väljas nii suured, et autod ei kannata neid pauke.

Üheksa sekundit Kris Meeke'iga, mis ei ole tõenäoliselt probleem, sest Meeke ei jää Tänakust ette, kuna nad on samas meeskonnas. Siis Neuville - kui ohtlik tema on?

Väga ohtlik! Oleme näinud, milleks Neuville võimeline on. Ta on väga kiire sõitja. Kui eelmine kord arutasime siin, kas see õnnetus teda natuke mõjutas, siis oleme näinud, et see teda mõjutanud ei ole. Ta on meie poistele väga lähedal, aga kui ma peaks kellegi peale raha panema ja näen, et Ott Tänak läheb viimasele päevale liidripositsioonil, siis ma ei näe, miks meie poisid peaks kaotama Thierry Neuville'ile 50 km peale katsetel, mis on neile väga tuttavad.

Kas homsed katsed on nii-öelda Tänaku katsed?

Jaa, ma usun küll. Need katsed on Portugalis legendaarsed katsed, mis on Portugalis igal aastal. Seal on sees ka kuulus Fafe hüppega katse. Need on kõigile selged, need on mõnusad, olen need ka ise läbi sõitnud. Ma ei usu, et seal Ott Tänak peaks Thierry Neuville'ile alla vanduma.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: