VIDEO | Itaalia sprinter alistas tuule toel kümne sekundi piiri ({{commentsTotal}})

Filippo Tortu
Filippo Tortu Autor/allikas: AFP/Scanpix

Noor Itaalia sprinter Filippo Tortu alustas hooaega suurepäraselt, kui sai kodumaal Rietis 100 meetri väikse tuule toel kirja aja 9,97.

Seejuures oli 20-aastase jooksumehe start kehvapoolne, aga 2,4-sekundiline taganttuul tõi ta siiski võitjaks. Kolme sajandikuga kaotas kanadalane Aaron Brown.

Eelmisel hooajal kordas Tortu kaasmaalase Pietro Mennea nimel olevat Itaalia rekordit 9,99, kuid pidi Berliini EM-il leppima viienda kohaga.

Järgmisena võistleb Euroopa valitsev kuni 20-aastaste meister Rooma Teemantliiga etapil, aga teeb seda 200 meetris, kus oli viimati stardis 2017. aasta MM-il. Teiste seas tuleb tal vastu astuda valitseva maailma- ja Euroopa meistrile Ramil Gulijevile ning tugevale ameeriklasele Noah Lylesile.