Õiglane karmist teivashüppevigastusest: see pani ala veel rohkem armastama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: AFP/Scanpix

Mitmevõistleja Janek Õiglane sai kaks kuud tagasi sisekergejõustiku Euroopa meistrivõistlusel niimoodi vigastada, et ta viidi teivashüppematilt haiglasse. Kuidas on vigastusest taastumine läinud, rääkis Õiglane Vikerraadio saates "Vikerhommik."

Glasgow's peetud sise-EM-il ületas õiglane teivashüppes algkõrguse 4.80 ja üritas siis jagu saada viiest meetrist, kuid maandus ebaõnnestunud hüppe järel õnnetult ja vigastas tõsiselt jalga. "Luu oli näha," ütles Õiglane toona vahetult pärast õnnetust.

"Ma ütleks, et see oli tegelikult õnnelik õnnetus," rääkis Õiglane nüüd Vikerraadios. "Vaatepilt oli kõvasti hullem kui tegelik seis. Nüüd mul läheb täiesti hästi, valmistun välishooajaks. Olen suutnud kümnevõistluse kohta enam-vähem terve püsida. Ma arvan, et suvel võib täitsa toredaid tulemusi tulla."

"Vaatepilt oli selline, et luu ja kõõlus oli näha. Kui nii võtta, siis päris jube vaatepilt. Aga lõppude lõpuks oligi see ainult selline lihashaav. Ainuke asi, mida pidin ootama, oli see, et nahk kokku kasvab," jätkas Õiglane. "Nahk jäi seal hellaks, aga lihas kasvas väga hästi kokku ega hakanudki treeninguid segama. Ega väga midagi muud ei olnudki selle juures. Mina ütlen, et olin tõesti õnnelik, sain üsna kiiresti treeningutega jätkata."

Küsimusele, kas ta on juhtunut ka õudusunenägudes näinud, vastas Õiglane: "Ei ole! Inimesed küsivad, kas ma julgen veel teivast hüpata. Mulle meeldib, ma isegi armastan seda ala veel rohkem! Tahan seda ala veel rohkem teha. Mõnes mõttes selline adrenaliin suurendab seda armastust ala vastu."

"Eile hüppasin esimest korda täispika hoo pealt teivast," lisas ta. "Kerge kartus oli veel sees alguses, aga see kadus ära ja kõik on selles osas juba ree peal."

Eelmine suvehooaeg jäi Õiglasel vahele. Mida ta sellest õppis? "Olümpiat silmas pidades tahtsin kaitseväe ära teha ja sain sellega ühele poole. Mul polnudki mingeid suuri eesmärke pandud, selles mõttes oli mentaalselt natuke lihtsam üle saada sellest [et ei saanud võistelda]," rääkis Õiglane. "Aga õppisin veel seda, et kui midagi juhtub, mingi vigastus, ei tasu rutakalt hakata treenima. Arvan, et vaimselt oli eelmine hooaeg mulle väga tugevdav. Iga aasta oli kergelt paremaks läinud, siis aga tuleb kehvem aasta – sellest tulebki mentaalselt üle olla. Arvan, et see tuleb tulevikus kasuks."

Tänavu toimuvad maailmameistrivõistlused alles oktoobrikuus, sest võisteldakse Dohas. "Hooaeg on tõesti pikk," tõdes Õiglane. "25.-26. mail on Götzis, seal tahaks MM-normi püüda. Kui seda ei juhtu, siis mõtteis on kas Talence Prantsusmaal või superliiga, mis viimast aastat toimub. Praegu pigem kaldub mõte ja keskendumine superliiga peale. Kui on norm täidetud ja koondisesse pääs olemas, tuleb teha uus ettevalmistus Doha jaoks. Sinna on päris pikk maa veel."

Kuidas valmistuda Doha keeruliseks kliimaks? "Isiklikult paar võistlust elus olen teinud päris korralikus kuumuses, aga seal pidi olema veel hullem. Ütlen ausalt, ma ei oska selleks valmistuda, sest ma ei tea, kuidas," tunnistas Õiglane.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: