Rein Sokk: Õiglane on kümnevõistleja selle kõige magusama ea alguses

Foto: ERR

Nelja päeva pärast algaval Götzise mitmevõistlusel teevad eestlastest kaasa Maicel Uibo, Karl-Robert Saluri, Janek Õiglane ja Grit Šadeiko.
Uibol on MM-norm täidetud, teised lähevad just Doha pääset püüdma.

Märtsis Euroopa sisemeistrivõistlustel teivashüppes viit meetrit rünnates õnnetult maandudes jalga vigastanud Janek Õiglane on suviseks hooajaks nii vaimselt kui füüsiliselt valmis, ütleb teda teivashüppes nõustav Rein Sokk.

"Tegime siin üle pika aja treeningu, sest ta oli vahepeal poolteist kuud Portugalis laagris," rääkis Sokk ERR-ile. "Siis tundis ta, et talvine kukkumine on natuke kõrvade vahel sees. Treeningu lõpetas ta väga ilusate hüpetega ja ma usun, et ta peaks olema valmis hüppama oma rekordkõrgusel."

Õiglane, kelle põhitreeneriks on Andrei Nazarov, läheb Götzisesse kokku panema esimest kümnevõistlust pärast kahe aasta tagust Londoni MM-i, kus ta kruvis isikliku rekordi 8317 punkti peale ja saavutas neljanda koha.

"Janek on füüsiliselt väga võimsas vormis," kinnitas Sokk. "Iseasi on, kas see formuleerub ka tulemuseks. Võib-olla on füüsist vaja natuke laagerdada. Kuna see hooaeg on väga pikk ja peaks kulmineeruma MM-il, usun, et Eesti kümnevõistlejatele on täna kõige tähtsam teha MM-i norm ära."

Doha MM-i norm on 8200 punkti ja palju sõltub nüüd ka ilmast - Götzise avapäev võib olla vihmane. Sokk viis Erki Noole 8500 punkti meeste hulka, kui Nool sai 25-aastaseks. Õiglane jõudis 25. sünnipäevani nüüd aprillis.

"Kümnevõistluses 25 ongi selline iga, kus peaks tegema tõsise jalalöögi maailma," arvas Sokk. "On üksikuid, kes teevad seda mõned aastad varem, aga üldiselt elu näitab, et nad lõpetavad siis ka varem. Kes jõuab 25-selt maailma tipule lähedale, siis viis-kuus [järgnevat] aastat on kümnevõistleja kõige magusam iga. Janek on täpselt selle kõige mõnusama ea alguses ja loodame, et kui kõik asjad klapivad, et on tulemus ka fantastiline."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: