X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Liiklusõnnetusse sattunud kahekordne Eesti aasta jalgrattur murdis kodarluu

Liisi Rist
Liisi Rist Autor/allikas: Erakogu

Pühapäeva hommikul sattus trenni tehes liiklusõnnetusse endine profirattur ja ERR-i spordiportaali toimetaja Liisi Rist, kes põrkas kokku ootamatult vastassuunavööndisse põiganud autoga ja vigastas tõsiselt kätt.

Õnnetus leidis aset Tallinnas Kadaka teel, kui õppesõiduauto tegi peatunud bussist ümberpõiget. "Läksin kell 11 tegema kolme ja poole tunnist trenni, aga kolme kilomeetri kaugusel kodust, Kadaka teel Pääsküla suunas põrkasin autoga kokku," kirjeldas Rist.

"Sõitsin oma noormehe Siim-Erik Alamaa tuules ja nägin, et vastassuunas on buss peatuses. Kaks sõiduautot tulid mööda ja kolmandat ma nägin alles siis, kui ta oli vahetult mu ees. Ehk õppesõiduautos tegi 19-aastane neiu seisvast bussist möödasõitu vastassuunas, mina jäin lihtsalt ette."

"Siim-Erik sai kuidagi väga napilt mööda, aga mina lendasin auto juhipoolsesse esitiiba ja tõmbasin sealt tal ka peegli kaasa ja puha," kirjeldas 2013. ja 2016. aastal Eesti parimaks valitud naisrattur. "Politsei fikseeris olukorra ja kiirabi viis mind PERH-i. Kiirabi oodates küsis sõiduõpetaja, kas ta saab mind veel kuidagi aidata ja ainus, mis ma vastata oskasin, oli see, et "palun, järgmisel korral arvestage jalgratturitega. Me oleme ka ju inimesed ja nüüd ühe minuti võitmise asemel kaotate siin pool päeva."

Kõigest hoolimata loeb Liisi Rist seda õnnelikuks kukkumiseks. "Kodarluu alaotsa killunenud murd, mis esmaspäeval erakorralise operatsiooniga kokku lapiti ja siis tugev vasaku reielihase põrutus. Pühapäeval eriti käia ei saanud, esmaspäeval natuke ja nüüd saan juba kenasti ise püsti ja liikuda ka."

Liisi Rist Autor/allikas: Erakogu

Eelkõige muretseb ta juuni lõpus peetavate Eesti meistrivõistluste pärast, kus oli plaan seitsmendat aastat järjest võidutseda ja nii karjäärile ilus punkt panna. "Ühtlasi tahtsin naiste temposõidu kiiruseid kõrgeimale nihutada ja põhimõtteliselt elu kiireimaid keskmisi sõita. Kõik liikus justkui õiges suunas, kuniks tuli siis selline tagasilöök."

"Algul mõtlesin, et hooajale võib kriipsu peale tõmmata, aga praegu teeme treeneri, massööri, arstide ja füsioga koostööd, et võimalikult kiirelt ikka ratta selga tagasi saada. Kips on kaks nädalat ja edasi tuleb ortoosi kanda, kui kõik hästi läheb. Puki peal peaks ennast nädala pärast vaikselt liigutama saama."

Aastatel 2013-2015 Itaalias profileiba maitsnud Liisi soovib vältida klassikalist vaidlust, kas rumalad on autojuhid või jalgratturid, aga soovib õnnestusele viidates siiski juhte üles kutsuda oma sõiduvõimeid ja -võtteid hindama, sest praegu jäi kogemustest puudu.

"Liikluses tuleks ikka mõlemal osapoolel arvestada üksteisega ja olla tähelepanelikud," lausus ta. "Siin juures võiks märkida ära ka selle, et telefoniga ei ole autoroolis okei tegeleda. Ma olen 15 aastat sõitnud rattaga ja linnaliikluses üles kasvanud ning ma poleks kunagi uskunud, et nii rumalas olukorras autoga kokku põrkan."

ERR-i spordipere soovib heale kolleegile Liisile kiiret paranemist ning peatset naasmist sadulasse ja tööpostile!

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: