Mullune Wimbledoni noorteturniiri võitja on jõudnud Luganos poolfinaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Iga Swiatek
Iga Swiatek Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Šveitsis Luganos peetaval tenniseturniiril jõudis karjääri esimesse WTA poolfinaali 17-aastane poolatar Iga Swiatek (WTA 115.), kes sai jagu maailma 65. reketist Vera Lapkost 4:6, 6:4, 6:1.

Avaseti 4:6 kaotanud Swiatek kaotas ka teise seti alguses servi ning jäi 0:2 kaotusseisu. Seejärel murdis mullune Wimbledoni noorteturniiri võitja kahel korral järjest vastase servi ning pööras kohtumise 4:2 enda kasuks. Seisult 5:4 murdis poolatar korra veel ning viis mängu otsustavasse setti, mille võitis 32 minutiga 6:1.

Kokku kaks tundi ja viis minutit kestnud kohtumise jooksul servis Swiatek üheksa ässa Lapko seitsme vastu. Topeltvigu tegi poolatar kolm valgevenelase nelja vastu.

Poolfinaalis kohtub Swiatek maailma 101. reketi Krystyia Pliskovaga, kes alistas 4:6, 6:3, 7:5 Svetlana Kuznetsova (WTA 109.). Teises poolfinaalis mängivad Fiona Ferro (WTA 108.) ja Polona Hercog (WTA 89.).