Otsus tõkkejooks mitmevõistluse vastu vahetada tuli Nazarovil kergelt ({{commentsTotal}})

Foto: Marko Mumm/EKJL

Utilitas järelkasvutiim moodustati 2018. aastal U-23 vanuseklassis häid tulemusi näidanud sportlastest ning uuel hooajal kuulub sinna ka Karl Erik Nazarov, kes varem keskendus 400 meetri tõkkejooksule, kuid alustas mitmevõistluse treeningutega läinud sügisel. Esimese seitsmevõistluse tegi ta veebruari alguses Tallinnas, siis kogus ta 5437 punkti.

"See näitas, et ma olen võimeline tegema mitmevõistlust läbi raskute ja kõige rohkem üllatas mind teine päev. Esimesel päeval oli mul üks kannavigastus, mis häiris mind kõrgus- ja kaugushüppes, aga teisel päeval suutsin end väga hästi kokku võtta ja joosta tõketes rekordi, teivast hüpata ja teha korraliku 1000 meetri jooksu veel lõpus," rääkis Nazarov intervjuus Vikerraadiole.

Nazarovi sõnul tuli otsus jooks mitmevõistluse vastu vahetada kergelt. Treenib ta ju oma onu Andrei Nazarovi käe all ja treeningkaaslane on MM-i neljas mees kümnevõistluses Janek Õiglane.

"Treener ütles üks päev, et proovime mitmevõistlust teha ja teivashüppe selgeks õppida. Ma lihtsalt ühinesin Janeki treeningutega ja hakkasime teivast hüppama sügise lõpu poole. Nii ma hakkasingi erinevaid alasid rohkem tegema ja sealt läks mitmevõistlus käima. See otsus oli küllaltki lihtne," kinnitas Nazarov.

Nazarovi sõnul tuleb Õiglasega koos treenimine ja tema kõrvalt õppimine esimesi samme astuvale mitmevõistlejale igati kasuks.

"Temaga treeningute tegemine on väga kasulik olnud mulle, sest ta on tehniliselt väga hea. Näiteks teivashüppe ja kuulitõuke ja selliste aladega, mis on tal väga head, seal on ta andnud mulle häid näpunäiteid," ütles Nazarov, kelle trumbiks on kiirus, kuid mitmevõistluse tehniliste nüansside õppimine võtab veel aega.

"Kiiruse arendamine ja jõu arendamine on samamoodi jätkunud. Treeningud on tehnilised, palju rohkem on erinevate aladega tegelemist. Ettevalmistus läheb edasi ning Portugali sõidame laagrisse aprillis. Võistlushooaeg hakkab juuni alguses ja selleks hakkame tehniliselt valmistuma," ütles Nazarov.

Küsimusele, millised on tema jaoks kümnevõistluse kõige raskemad küljed, vastas Nazarov: "Mitmevõistlejatel on tüüpiliselt palju vigastusi ja ma pole erand. Veebruaris sain väikese vigastuse kannale ja tegin väikese pausi treeningutes. Aga nüüd olen tagasi. Üks ala, mis mul tõesti väga raskelt tuleb on kõrgushüpe. Kasvu ja jõu juurde tulekuga on see läinud natuke krobeliseks ja sellega oleme vaeva näinud ning üritame veel rohkem vaeva näha. Loomulikult tulevad mul välja jooksualad."

Nazarovi 400 meetri tõkkejooksu isiklik rekord on eelmisest suvest 51,56 sekundit. Oma varasemast meelisalast ta kindlasti loobuda ei kavatse.

"400 meetri tõkke treeningutega on väga lihtne arendada 400 meetri, 1500 meetri ja isegi sprindikiirust. Ma usun, et me jätkame tõkketrennidega ja ma arvan, et kui ma mitmevõistluses ei täida normi, siis mul on seda võimalus teha 400 meetri tõkkejooksus. See ei ole niiöelda unustatud ala veel minu jaoks," ütles Nazarov, kelle eesmärgiks on teha vähemalt üks hea ja tugev mitmevõistlus, et pääseda U-23 Euroopa meistrivõistlustele. "7500 punkti ja kõik, mis ma üle teen, sellega olen väga rahul. Ise olen eesmärgiks pannud 7700, aga kui 7500 ära teen, siis olen samuti väga rahul hooajaga," lõpetas Nazarov.

Toimetaja: Liisi RistHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: