Venelased võtsid Holmenkolleni 50 km klassikasõidus nelikvõidu ({{commentsTotal}})

Aleksandr Bolšunov Holmenkolleni maratoni finišis.
Aleksandr Bolšunov Holmenkolleni maratoni finišis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Murdmaasuusatamise MK-etapil Norras Holmenkollenis sai Venemaa meeste ühisstardist 50 km klassikasõidus nelikvõidu.

Võidu võttis võimsa lõpuspurdiga 22-aastane Aleksandr Bolšunov, kellest sai läbi aegade noorim Holmenkolleni maratoni võitja.

Bolšunovist sekund hiljem lõpetas Maksim Võlegžanin, kellele see oli väidetavalt karjääri viimane võistlus. Kolmanda koha sai Andrei Larkov, kaotades võitjale 1,6 sekundiga ja esimesena jäi pjedestaalilt välja Ilja Semikov, kaotades kahe sekundiga.

Viiendana lõpetas kanadalane Alex Harvey (+4,6) ja parim norralane oli kuuenda koha saanud Martin Johnsrud Sundby (+7,7).

Võiduga tõusis Bolšunov ka MK-sarja üldliidriks, senine liider Johannes Hösflot Kläbo lõpetas kodupubliku ees alles 38. kohaga (+6.08,8).

Ükski eestlane Holmenkollenis ei võistelnud.