Äsja Doha turniiri võitnud belglanna piirdus Dubais avaringiga ({{commentsTotal}})

Elise Mertens
Elise Mertens Autor/allikas: AFP/Scanpix

Laupäeval kõrgetasemelise Doha tenniseturniiri finaalis endise maailma esireketi Simona Halepi alistanud Elise Mertens kaotas Dubai turniiri avaringis hiinlanna Zhu Linile.

Maailma edetabelis 16. kohta hoidev Mertens jäi läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse pääsenud maailma 107. reketile pea kolm tundi kestnud matšis alla numbritega 7:5, 4:6, 5:7.

Belganna Mertens jäi avasetis 0:3 ja 1:4 kaotusseisu, kuid suutis kolme servimurde abil end mängu tagasi võidelda. 3:5 kaotusseisus olles võitis Mertens neli geimi järjest, võites sellega esimese seti 7:5.

Teises setis läks Zhu 5:1 juhtima, kuid kaotas siis kolm geimi järjest, lubades vastase vaid ühe geimipunkti kaugusele. Kümnendas geimis osutus siiski paremaks pooleks 25-aastane hiinlanna, kes viigistas setivõiduga üldseisu.

Tund ja seitse minutit kestnud otsustavas setis suutis numbritega 7:5 oma paremuse maksma panna Zhu.

Zhu Lin läheb järgmises ringis vastamisi ukrainlanna Lesia Tsurenkoga (WTA 23.), kes alistas loobumisvõidu andnud kasahhitar Julia Putintseva (WTA 43.).