Otepää MK-etapi korraldamisesse annavad oma panuse 432 inimest

Nädalavahetusel saab Otepääl avapaugu suusatamise MK-etapp, kui start antakse nii naiste kui meeste sprindidistantsidele. Võistluse direktori Kunnar Karu sõnul on kõik valmis maailma paremiku võõrustamiseks.

"Ma usun, et kõik on valmis ja mis seal salata, ilmataat on meie poolt olnud," rääkis Karu intervjuus ERR-ile. "Eile kostitati meid vihmaga, aga täna päike paistab, külmakraadid on tagasi ja korraldajad teevad viimaseid ettevalmistusi, et suur suusapidu saaks alata ja täpselt sel hetkel kui homme antakse esimesed stardid, siis on viimne kui üks detail lihvitud."

Kaks nädalat tagasi toimus Otepääl kahevõistluse MK-etapp. Kuna võistlused on erinevad, siis on Tehvandil palju ümber ehitatud. "Hüppemäge siin ju üldse ei saa kasutada," jätkab Karu. "Stardi-finiši ehitisi oleme saanud natuke kasutada. Loomulikult kogu suur Tehvandi on sada protsenti käigus. Kõik, mis siis on statsionaarselt siin olemas on käigus pluss kahe nädalaga on siia palju asju juurde toodud. Pilt on hoopis teine, kui sattuda siia täiesti juhuslikul laupäeval."

Selleks, et Otepää MK-etapp saaks toimuda on korraldajate nimekirjas 432 inimest. Sadakond neist on inimesed, kes aitasid korraldada ka kahevõistluse MK-etappi. Viie kilomeetrise ringi kasutamise otsus koos Tehvandi tõusuga võeti vastu tegelikult juba kaks aastat tagasi. "See oli plaan A ja peale seda on kogu aeg tööd tehtud, et see saaks toimuda ja lõplik otsus võeti vastu kahevõistluse pühapäeval, sest see oli hetk kui pidime ütlema lõpliku otsuse. Me saame maailma viia kõik paremad rajad, mis meil Eestis on pakkuda," rääkis Karu. "Täisprogramm täispikal rajal ehk plaan A läks käiku. Korraldajatele pakub see rõõmu, sest mis seal salata läbi aastate on olnud murekohti, mis teeb Tehvandi tõusul võistlemise keeruliseks. Küll on külm, küll tuul, küll lumepuudus. Ilmataadile suur tänu veelkord."

Karu sõnul on Otepääle oodata 6000 suusasõpra MK-etapile kaasa elama. "Ja kindlasti ootame tuhandeid, tuhandeid inimesi kodus teleri taha. Ma usun, et kõik eestlased saavad tükikese MK-etapist ära näha," lisas Karu.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: