Saarepuu: loodame, et kerged külmetused mõjusid sportlastele hoopis hästi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Nädalavahetusel saab Otepääl avapaugu suusatamise MK-etapp, kui start antakse nii naiste kui meeste sprindidistantsidele. Anti Saarepuu tõdeb, et natuke teeb murelikuks, et eestlasi on viimasel ajal räsinud külmetushaigused. Teisalt loodab ta, et see on viidanud hoopis hea vormi saabumisele.

"Nimekiri on pikk. Täna hommikul kui ülesandmist tegin, siis pidin mõned maha kriipsutama. Mõni oli haigeks jäänud ja näiteks Kristjan Koll ei olnud veel ära taastunud," rääkis Saarepuu intervjuus ERR-ile, kes nädalavahetusel Otepää MK-l starti on minemas. "Nimekri nii pikk ei olnudki nagu lootsime. Algul tundus, et kohti jääb puudu, aga täna on kohti hoopis üle. Eesotsas on homme Raido Ränkel, Marko Kilp, Karel Tammjärv, Henri Roos, Kaarel Kasper Kõrge, Tauri Kaasik, Karl Sebastian Dremljuga, Mart Kevin Põlluste ja kõik ei tulegi kohe meelde. Kolm tüdrukut on ka stardis eesotsas Mariel Merlii Pullesiga. Igal juhul on hea meel, et meil on hea hulk sportlasi, aga natuke kurb meel ka, et paljud pidid viimasel hetkel loobuma. Tüdrukuid oleks tahtnud rohkem näha, aga suurt rolli mängib meil Lahtis toimuv juunioride ja U-23 MM - paljud on juba seal, kes oleks tahtnud siin startida. Kahjuks need võistlused kattuvad."

Esialgse seisuga stardib pühapäeval meeste kõrval ka üks eestlanna. "See selgub homme," jätkab Saarepuu. "Loodan, et üks on. Ta on noorem tütarlaps. Ei ole Mariel Merlii ega Tatjana Mannima. Mariel Merlii sõidab ka Lahtisse. Ma loodan, et üks tüdruk on stardis."

Tänavu võistlevad sportlased ka kuulsal Tehvandi tõusul. Samas näikse klassikalised distantsid olevat juba suusamaailmas intriige tekitanud. "Nii palju kui mina olen sportlaste ja treeneritega rääkinud, siis Otepääle tulevad kõik väga hea meelega ja klassika on väga hea, sest seda on see aasta vähem kavas, eriti klassikasprinti. Seda rada kutsutakse legendaarseks Otepää rajaks. Pigem on see positiivne kui negatiivne," rääkis Saarepuu, kes usub, et uisusuusaga sprindis keegi ei stardi.

"Rada on sprindis piisavalt raske ja piisavalt pikk," jätkas Saarepuu. "Öeldakse küll, et üks järsk tõusunukk on ja seda saab kääri ka uisusuusaga joosta, aga enne seda on ka üks lauge tõus. Ma usun, et ei näe homme uisusuusaga sõitjaid."

Raja otsustavaks kohaks peab Saarepuu viimast kolmandikku, kus peale järska nukki tuleb hoog uuesti üles töötada. "Seal võivad vahed tekkida. Tõusu jõuavad kõik sõita, aga see viimane osa ja hoo üles töötamine on võtmekoht, mujal ma ei usu, et vahet sisse sõidetakse."

Norra ja Venemaa sportlaste mängu võib Saarepuu sõnul naiste seas segada USA naiskond ning meestele pakuvad tõsist konkurentsi Kesk-Euroopa suusatajad eesotsas Itaalia ja Prantsusmaa sprinteritega. Ilm tõotab tulla nädalavahetusel ilus, mistõttu suuskade määrimine peaks sujuma libedamalt.

"Suur sula oli eile ära ja see tegi raja põhja tugevamaks. Usun, et hooldemeestel väga keerulised olud pole, aga klassika on alati selline, kus kipuvad suuremad vahed tulema, kuna seal on pidamist ja libisemist mõlemat vaja. Tööd on hooldemeestel kõvasti. Meil on neid siin kahe asemel kuus pluss rahvusliku grupi üks treener ja hooldemees. Meie taustatiim on rohkem kui poole suurem,aga sportlasi on ka rohkem stardis. Me oleme täna võrdsemas seisus kui muudel MK-etappidel," kinnitas Saarepuu.

Koduse MK-etapi loeks Saarepuu kordaläinuks, kui punktikoht saavutatakse kasvõi ühel päeval. "Meie tulemused on seni keskpärased olnud ning väga suurt hüpet on kohe raske loota. Meie jaoks on kodune etapp väga tähtis. Kõik anname endast parima ja rohkemgi veel," ütles Saarepuu. "Natuke murelikuks teeb, et on sportlasi, kes on haigestunud ja ei stardi nagu näiteks Andreas Veerpalu ja samamoodi Raidol on kerge nohu, Karelil on kerge nohu ja Markol oli enne Dresdenit kerge külmetus ehk sada protsenti terveid päris ei olegi, aga teinekord öeldakse, et kui tuleb väga hea seisund, siis tulevad ka külmetused. Ehk see ei pruugi negatiivselt mõjuda. Loodame, et kerged nohud ja kurguhädad mõjusid sportlastele pigem hästi."

Saarepuu sõnul on koondise esinumbriks Tammjärv. "Karel on ise ka väga tahtmist täis ja kindlasti soovib sellele mõnele punktile, mis tal tuuril tuli, Otepääl lisa teenida," ütles Saarepuu.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: