Tulevikulootuste finaalturniiril selgusid poolfinalistid ({{commentsTotal}})

Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas Autor/allikas: imago/Nordphoto/Scanpix

Itaalias Milanos teist korda peetaval tulevikulootuste ATP aastalõputurniiril selgusid poolfinalistid. Alagrupi läbisid mängugi kaotamata 20-aastane kreeklane Stefanos Tsitsipas (ATP 15.) ja 19-aastane austraallane Alex de Minaur (ATP 31.).

Kuni 21-aastastele tulevikulootustele mõeldud turniiril on taas kasutusel teistsugused reeglid kui muudel turniiridel. Näiteks mängitakse sette tavapärase kuue geimivõidu asemel nelja geimivõiduni, seisul 3:3 mängitakse kiire lõppmäng. Lisaks ei ole geimis 40:40 viigil enam edu, vaid järgnev punkt toob geimivõidu. Iga punkti vahe võib olla maksimaalselt 25 sekundit, servimisel ei loeta enam võrgupuudet. Joonekohtunikke ei ole (ja väljakul pole ka sisemisi küljejooni), selle asemel kasutatakse elektroonikat.

Lubatud on ka mänguaegne juhendamine, aga mitte niimoodi nagu WTA turniiridel – treenerid ei või väljakule tulla, kuid mängijad võivad teatud aegadel juhendajaga kõrvaklappide ja mikrofoni abil suhelda.

Märkimisväärsed reegliuuendused on veel, et mängija peab käterätikut ise võtmas käima, mitte ei saa seda nõuda pallilastelt ning publikul on lubatud tribüünil ka punkti ajal vabalt ringi liikuda, välja arvatud otsajoone taga.

Tänavuse turniiri A-alagrupis võitis kõrgeimat paigutust omav Tsitsipas kolm võitu, alistades esiamlt 4:3 (5), 4:3 (3), 3:4 (4), 4:2 hispaanlase Jaume Munari (ATP 74.), siis 4:3 (3), 4:3 (5), 4:2 ameeriklase Frances Tiafoe (ATP 43.) ning viimases alagrupimängus 4:1, 4:3 (2), 4:1 poolaka Hubert Hurkaczi (ATP 82.).

Tänu paremale võidetud-kaotatud geimide suhtele pääses teisena edasi Munar, kes sai alagrupi viimases kohtumises 4:1, 4:3 (3), 4:1 jagu Tiafoest.

B-alagrupis alistas De Minaur avamängus 4:1, 4:1, 4:2 vabapääsmega turniirile saanud itaallase Liam Caruana (ATP 622.), 4:1, 3:4 (5), 4:1, 4:2 venelase Andrei Rubljovi (ATP 70.) ning 4:3 (8), 4:1, 4:2 ameeriklase Taylor Fritzi (ATP 45.). Teisena pääses B-grupist edasi kaks mängu võitnud Rubljov.

Poolfinaalis läheb De Minaur vastamisi Munariga ning Tsitsipas kohtub Rubljoviga.