Lätlanna alistanud Williams jõudis US Openil üheksandat korda finaali ({{commentsTotal}})

Serena Williams
Serena Williams Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Endine maailma esireket Serena Williams vajas US Openi poolfinaalis 19. asetusega lätlanna Anastasija Sevastova alistamiseks vaid 66 minutit ning jõudis finaali.

Avasetis koheselt servi kaotanud Williams jäi 0:2 kaotusseisu, aga võitis seejärel neli geimi järjest ja esimese seti 6:3. Teises setis tegi Williams 14 äralööki, ei loovutanud lätlannale geimigi ja võitis seti 27 minutiga.

"See on tõesti suurepärane," rääkis ameeriklanna kohtumise järel. "Aasta eest võitlesin sünnitades oma elu eest. Iga päev väljakule astudes olen tänulik, et mul on võimalus tennist mängida. Ükskõik, mis edasi ei juhtuks, tunnen, nagu oleksin juba võitnud."

Laupäevases finaalis kohtub Williams Naomi Osakaga, kellest sai 20-aastaselt esimene suure slämmi üksikmänguturniiril finaali jõudnud jaapanlanna. Poolfinaalis oli kõik 13 murdepalli päästnud Osaka 6:2, 6:4 üle Madison Keysist.

"Loomulikult tundub see minu jaoks veidi sürreaalne," tunnistas Osaka. "Isegi väikese lapsena unistasin, et saaksin suure slämmi finaalis Serena vastu mängida. Nüüd see juhtubki ja ma olen väga õnnelik."

Williamsi jaoks on laupäevane finaal tema karjääri 31. slämmiturniiri finaaliks, võidu korral jõuaks ta samale pulgale 24 suure slämmi turniiri võitnud Margaret Courtiga. 36-aastane Williams on US Openi finaalis võidutsenud kuuel korral, sama palju tiitleid kuulub Chris Evertile.