Suarez Navarro peatas US Openil Šarapova teekonna ({{commentsTotal}})

Maria Šarapova
Maria Šarapova Autor/allikas: AFP/Scanpix

US Openi suure slämmi tenniseturniiril peaväljakul 22 järjestikust õhtust matši võitnud venelanna Maria Šarapova pikk seeria sai lõpu tänavuse turniiri kaheksandikfinaalis, kus ta jäi alla hispaanlanna Carla Suarez Navarrole.

22. asetatud Šarapova pidi poolteist tundi kestnud kohtumises tunnistama 30. paigutusega Suarez Navarro 6:4, 6:3 paremust.

2006. aasta US Openi võitja tegi mängu jooksul kaheksa topeltviga ja 38 lihtviga.

Viimati jõudis Šarapova New Yorgis kaheksa parema sekka kuus aastat tagasi. Suarez Navarrole on see teine US Openi veerandfinaali, esimest korda jõudis ta nii kaugele 2013. aastal.

Pääsu eest poolfinaali mängib Suarez Navarro mulluse finalisti, 14. asetatud ameeriklanna Madison Keysiga.

Esimest korda slämmiturniiril veerandfinaali jõudnud 20. asetatusega jaapanlanna Naomi Osaka sai endale vastaseks ukrainlanna Lesia Tsurenko (WTA 36.), kes alistas kaks ja pool tundi kestnud kohtumises 19-aastase tšehhitari Marketa Vondorusova (WTA 103.) 6:7 (3), 7:5, 6:2.

Teises ringis turniiril teist asetust omanud taanlanna Caroline Wozniacki konkurentsist lülitanud 29-aastasele Tsurenkole on see samuti karjääri esimene slämmiturniiri veerandfinaal. Kolmandas ringis oli Tsurenko 6:4, 6:0 üle avaringis Eesti esireketi Anett Kontaveidi alistanud tšehhitar Katerina Siniakovast (WTA 54.).