Ostapenko alustas US Openit raske võiduga ({{commentsTotal}})

Jelena Ostapenko
Jelena Ostapenko Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Läti esireket Jelena Ostapenko (WTA 10.) alistas US Openi avaringis sakslanna Andrea Petkovici (WTA 89.) 6:4, 4:6; 7:5.

Kaks tundi ja 19 minutit kestnud matši avasett algas vastastike servimurretega ning tasavägises heitluses suutis Ostapenko oma paremuse maksma panna seisul 4:4, kui võitis kaks geimi järjest ning teenis 6:4 setivõidu.

Teises setis läks Ostapenko kiiresti 3:0 juhtima, murdes seejuures korra Petkovici servi. Seejärel suutis lätlanna aga initsiatiivi loovutada, lubades Saksamaa tennisistil seisu viigistada. Ostapenko suutis võita veel vaid ühe geimi, sest viimased kolm geimi kuulusid Petkovicile, kes võitis seti 6:4.

Tund ja kaks minutit kestnud kolmanda setis läks Ostapenko 4:1 ja 5:2 juhtima ning Läti tennisistil oli seisul 5:4 kasutada kaks matšpalli, aga Petkovic suutis seisu viigistada. Viimased kaks geimi kuulusid sellegipoolest Ostapenkole, kes võitis lõppkokkuvõttes 7:5.

Teises ringis läheb Ostapenko vastamisi ameeriklanna Taylor Townsendiga (WTA 73.).