Eesti karateneiu pääses noorte olümpiamängudele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Marta Ossipova
Marta Ossipova Autor/allikas: Eesti Karate Föderatsioon

Maailma Karate Föderatsioon edastas Eesti alaliidule kinnituse, et karateka Marta Ossipova kvalifitseerus oktoobris Buenos Aireses toimuvatele noorte olümpiamängudele.

Eelmise aasta 26. juunist kuni tänavu 30. juunini toimunud kuuel kvalifikatsioonivõistlusel osales kaalukategoorias kuni 59 kg kokku 115 sportlast, kelle seast kaheksa edukamat tagasid pääsu noorte olümpiamängudele, nende seas ka 17-aastane Ossipova.

Ossipova treeneri Aleksandr Zõkovi sõnul kulges pikk valiktsükkel vahelduvalt. "Võimaluse kvalifitseerumisele loota andis valiktsükli esimesel võistlusel Marta saavutatud kolmas koht. Samas tuli sekka ka võistlusi, kus kõik kõige paremini ei õnnestunud," tõdes Zõkov. "Marta unistuseks ja suureks eesmärgiks on olnud võistlemine olümpiamängudel. Et esimene võimalus olümpiahõngust osa saada juba nii ruttu avaneb, on loomulikult meeldiv ja kindlasti annab see Martale juurde uut motivatsiooni ja indu. Praegu jätkame ettevalmistust vastavalt planeeritule ja loodame, et kõik sujub hästi nii treeningutel kui ka võistlustel."

Karate on uus olümpiaala, mis on esmakordselt noorte olümpiamängudel kavas sellel aastal toimuvatel mängudel Buenos Aireses. Ametlik olümpiadebüüt on karatel 2020. aasta Tokyo olümpiamängudel.

Iga nelja aasta tagant toimuvad noorte olümpiamängud peetakse tänavu 6.-18. oktoobrini Argentinas Buenos Aireses, kuhu oodatakse ligi 4000 sportlast vanuses 15-18. Suviste noortemängude kavas on 32 spordiala.

Karate kuues kaalukategoorias (kumite naised -53 kg, -59 kg , üle 59 kg ja kumite mehed -61 kg, -68 kg, üle 68 kg) võistleb kokku 48 sportlast ehk Ossipova kehakaalus -59 kg võistleb kaheksa sportlast.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: