Eesti rattur jätkab Poolas parima noorratturina ({{commentsTotal}})

Karl-Arnold Vendelin
Karl-Arnold Vendelin Autor/allikas: Cycling Tartu

Poolas toimuval UCI teise kategooria velotuuril Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olimpiques sai Karl-Arnold Vendelin (Cycling Tartu) teisel etapil grupifinišis 21. koha.

Võistluse võitis Belgia rattur Alfdan De Decker, kel kulus sajakilomeetrise võistlusmaa läbimiseks kaks tundi, 22 minutit ja 53 sekundit. Teise ja kolmanda koha pälvisid poolakad Sylwester Janiszewski ja Maciej Paterski. Mõlemad esindavad klubi Wilbatech Merx 7R. Teistest eestlastest kaotas Joosep Sankmann võitjale 2.18 ja sai kirja 68. koha, Oskar Nisu lõpetas 73., Peeter Pung 86. ja Norman Vahtra 93. kohal.

Kokkuvõttes jätkab liidrina Janiszewski, kellest kuue sekundi kaugusele jääb Paterski. Kümme sekundit kaotab üheksandalt kohalt kolmandaks tõusnus Kamil Zielnski. Vendelin langes ühe positsiooni võrra ja jätkab velotuuri kuuendalt kohalt. Noorratturite arvestuses on eestlane endiselt liider. Sankmann jätkab 67., Nisu 76., Vahtra 84. ja Pung 115. kohal.