Südika Iraani alistanud Hispaania avas võiduarve
Jalgpalli MM-finaalturniiri B-alagrupis avas Hispaania koondis võiduarve, kui Diego Costa tabamusest alistati südikalt kaitsnud Iraan 1:0.
Äärmiselt ühepoolsel avapoolajal valdas enamiku ajast palli Hispaania, kes oli suurtes raskustes Iraani väravaluku lahti murdmisega. Kõige paremad võimalused selle saavutamiseks olid David Silval, kuid Manchester City mängumees ei suutnud palli väravasse toimetada. Väravat tuli oodata teise poolajani, kui 54. minutil avas skoori Madridi Atletico ründaja Diego Costa. Sellele järgnevalt hakkas rohkem ründama ka Iraan ning 53. minutil pani Saeid Ezzatollahi palli ka hispaanlaste võrku, kuid hiljem selgus, et äärekohtunik oli fikseerinud suluseisu. Tasavägiselt jätkunud poolajal oli mõlemal poolel veel võimalusi, kuid kumbki väravani enam ei jõudnud.
B-alagrupis on hispaanlastel nüüd avavooru viigi järel kirjas ka üks võit ja kokku neli punkti. Iraanil on kirjas üks võit ja üks kaotus ning kolm punkti.
Mängukäik:
Kuuendal minutil teenis Iraan Hispaania nurgalipu lähistel trahvilöögi, kuid Pique klaaris Haji Safi palli raskustesta.
Kümnendal minutil oli Hispaanial hea võimalus skoori avamiseks, kuid trahvilöögi järel ei kerkinud ükski hispaanlane Iraani karistusalas piisavalt kõrgele, et pall väravasse toimetada.
25. minutil oli David Silval 25 meetri pealt kasutada karistuslöök, aga Manchester City poolkaitsja üritus Alireza Beiranvandile suuri raskusi ei valmistanud.
Viis minutit hiljem oli hea rünnak Hispaanial, kuid löögile pääsenud David Silva ei suutnud enda üritust piisavalt madalal hoida ning mänguvahend lendas üle lati.
42. minutil oli järjekordne hea võimalus David Silval, aga Manchester City pallur ei suutnud end karistusalas piisavalt hästi löögile mängida ning Iraan suutis palli klaarida.
Avapoolaja üleminutil oli Silva veel üks võimalus, kuid poolkaitsja löök võttis Iraani mängijast rikošeti ning mänguvahend teed väravasse ei leidnud.
49. minutil olid hispaanlased lähedal skoori avamisele, kuid iraanlased suutsid palli taaskord klaarida. Jätkuolukorras sooritas Gerard Pique ohtliku kauglöögi, kuid selle suutis Iraani puurilukk tõrjuda.
53. minutil näis, et Iraan oli haaranud hoopis ise eduseisu, kuid Karim Ansarifard löök tabas küljevõrku.
Vaid minut hiljem skooris aga Hispaania, kui karistusalas oli õnne Diego Costal, kelle põlvest pall Iraani võrku põrkas - 1:0.
60. minutil pääses Iraan nurgalöögi järgses olukorras Hispaania karistusalas löögile, kuid Mehdi Taremi üritus lendas meetri jagu De Gea väravast mööda.
63. minutil arvasid iraanlased olevat seisu viigistanud, kui Saeid Ezzatollahi saatis palli trahvilöögi järel Hispaania võrku. Äärekohtunik fikseeris aga suluseisu ning väravat siiski ei arvestatud.
68. minutil murdis osavalt Iraani kasti vanameister Andres Iniesta, möödudes mitmest Iraani mängijast. Pikaaegne Barcelona poolkaitsja ei suutnud aga anda piisavalt täpset söötu ning hispaanlased teenisid hoopis nurgalöögi. Nurgalöögi mängis Hispaania kavalalt lahti, kuid värava ees tekkinud segadust ei suutnud 2010. aasta maailmameistrid väravaks vormistada.
75. olid iraanlased viigiväravale väga lähedal, kuid Iraani ründajal jäi tühja värava ees Vahid Amiri tsenderduseni ulatumisest poole meetri jagu puudu.
82. minutil oli Iraani ideaalne võimalus seisu viigistamiseks, kui ääre peal tegi head tööd Vahid Amiri. Paraku ei suutnud Mehdi Taremi meeskonnakaaslase suurepärast tsenderdust väravaks vormistada.
Koosseisud:
Iraan: Alireza Beiranvand - Ramin Rezaeian, Majid Hosseini, Morteza Pouraliganji, Ehsan Haji Safi (69. Milad Mohammadi) - Omid Ebrahimi, Saeid Ezzatollahi - Karim Ansarifard (75. Alireza Jahanbakhsh), Mehdi Taremi, Vahid Amiri (86. Saman Ghoddos) - Sardar Azmound
Hispaania: David De Gea - Jordi Alba, Sergio Ramos, Gerard Pique, Daniel Carvajal - Andres Iniesta (71. Koke), Sergio Busquets - Lucas Vazquez,
Isco, David Silva - Diego Costa (89. Rodrigo)
Enne mängu:
2010. aasta võitjameeskonnale Hispaaniale, kes neli aastat tagasi Brasiilias üksnes alagrupimängudega piirdus, astub vastu Iraan, kes varem neli korda MM-il mänginud ja seni alati vaid alagrupimängudega leppinud. Omavahel nad varem kohtunud ei ole. FIFA edetabelis asub Hispaania 10. ja Iraan 37. kohal.
Iraan ei ole MM-finaalturniiril kordagi jagu saanud Euroopa koondisest ning Hispaania ei ole kunagi kaotanud Aasia meeskonnale. 2002. aastal mängiti Lõuna-Koreaga küll viiki, kuid penaltiseeria järel osutusid paremaks korealased.
Avamängus leppis Hispaania Portugali 3:3 viiki, Iraan sai aga jagu Marokost, kui mängu ainus tabamus sündis viiendal üleminutil marokolase Aziz Bouhaddouz omaväravast. Kusjuures marokolaste omavärav oli alates 2006. aasta MM-finaalturniirist hiliseim värav, mis löödud. Iraani kolme viimase MM-finaalseeria mängu võiduvärav on löödud viimase 15 minuti jooksul. Kui Iraan peaks täna võitma, siis on meeskond taganud edasipääsu parima 16 hulka.
Toimetaja: ERR Sport