Treenerit vahetanud Kontaveit piirdus Hollandis avaringiga ({{commentsTotal}})

{{1528797000000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Anett Kontaveit (WTA 24.) kaotas Hollandis s'Hertogenboschis peetaval WTA tenniseturniiril avaringis venelannale Veronika Kudermetovale (WTA 170.) tunni ja 40 minutiga 4:6, 6:7 (4:7).

Esimeses setis sai otsustavaks Kontaveidi servigeimi kaotus üheksandas geimis, mistõttu tuli vastu võtta kaotus 4:6. Kudermetova esimeses servigeimis oli eestlannal ka kaks murdepalli, aga järgnevates enam mitte ühtegi. Venelanna kasutas ära aga oma ainsa murdepalli.

Teises setis jäi Kontaveit samuti just üheksandas geimis murdega taha ja 5:4 eduseisul oli Kudermetoval kaks matšpalli, aga eestlane tõrjus mõlemad. Sett läks kiiresse lõppmängu, kus venelanna pääses juhtima 3:0 ja 5:3 ning võitis 7:4.

Neljanda asetuse saanud tiitlikaitsja Kontaveidi jaoks oli tegemist esimese turniiriga uue peatreeneri Nigel Searsi käe all.

Kontaveit oili Kudermetovaga varasemalt kohtunud korra. See oli 2015. aasta veebruaris ITF-i turniiril Moskvas, Venemaal. Toona võitis Kudermetova seisuga 6:3, 6:2. Kontaveit paiknes sel hetkel edetabelis 173. ja venelanna 322. positsioonil.